Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Kolejna szansa na dotacje dla eksporterów

0
Podziel się:

Od 31 maja do 18 czerwca można składać wnioski w kolejnej turze dotacji Paszport do eksportu. Na przedsiębiorców czeka 121 mln euro.

Kolejna szansa na dotacje dla eksporterów
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Od 31 maja do 18 czerwca można składać wnioski w kolejnej turze dotacji _ Paszport do eksportu _. Na przedsiębiorców czeka kwota 121 mln euro.

O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający
30 procent.

Dotacje w ramach Działania 6.1 udzielane sa w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje finansowanie przygotowania _ Planu rozwoju eksportu _ - pieniądze muszą być przeznaczone na sfinansowanie zewnętrznych usług doradczych. Okres przeznaczony na przygotowanie planu nie może przekraczać 6 miesięcy. Po zrealizowaniu pierwszego etapu i pozytywnej weryfikacji przygotowanego planu, w ramach następnej rundy aplikacyjnej przedsiębiorca może ubiegać się o dofinansowanie drugiego etapu. Druga część dotacji przeznaczona jest na wdrożenie planu rozwoju eksportu. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.

Całkowita wartość wsparcia w etapie pierwszym nie może przekroczyć 80 procent wydatków kwalifikowanych przeznaczonych na ten cel. Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.

W drugim etapie dotacja pokrywać może co najwyżej 50 procent wydatków firmy. Kwota wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)