Notowania

Więcej pieniędzy dla MŚP. Kredyty bez dodatkowych zabezpieczeń

Podpisana w gmachu BGK umowa to już kolejna podobna, po podpisanej w 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lipik, Shutterstock)

Podwojenie kwoty kredytów udzielanych polskim małym i średnim przedsiębiorstwom z 1 mld do 2 mld zł (ok. 500 mln euro) ma umożliwić umowa, podpisana w czwartek przez prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beatę Daszyńską-Muzyczkę oraz prezesa Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego Pier Luigi Giliberta.

Podpisana w gmachu BGK umowa to już kolejna podobna, po podpisanej w 2015 roku.

Obie podpisane zostały w ramach COSME, czyli programu Komisji Europejskiej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ich zawarcie, jak mówiła prezes BGK, stało się możliwe dzięki wsparciu w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy, czyli tzw. "Planu Junckera".

Umowa z EFI z 2015 roku pomogła BGK uruchomić nowy produkt i zapewnić dodatkowe finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw na korzystnych warunkach bez wymagania skomplikowanych zabezpieczeń, np. w postaci hipoteki.

W ciągu ubiegłych 2 lat - informowała prezes BGK - Bank udzielił w ramach COSME wsparcia dla ponad 3700 przedsiębiorców. Podpisana w czwartek umowa ma pozwolić na udzielenie kredytów 10 600 małym firmom w Polsce kredytów, m.in. dzięki obniżeniu wymogów, dotyczących zabezpieczeń.

W podpisaniu umowy wzięli udział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński i prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

Zobacz także: Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni

Tagi: pieniądze dla firm, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, kapitał, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2017

taaaaWłaśnie próbowaliśmy wziąć taki kredyt. I co się okazało? Nie można bo BGK, czyli tak naprawdę rząd wprowadził w lipcu zakaz kredytowania dla firm, … Czytaj całość

12-09-2017

JeZus.Pus wsiegda budiet sonce....

Rozwiń komentarze (2)