Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Więcej pieniędzy dla MŚP. Kredyty bez dodatkowych zabezpieczeń

2
Podziel się:

Podpisana w gmachu BGK umowa to już kolejna podobna, po podpisanej w 2015 roku.

Więcej pieniędzy dla MŚP. Kredyty bez dodatkowych zabezpieczeń
(lipik, Shutterstock)

Podwojenie kwoty kredytów udzielanych polskim małym i średnim przedsiębiorstwom z 1 mld do 2 mld zł (ok. 500 mln euro) ma umożliwić umowa, podpisana w czwartek przez prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beatę Daszyńską-Muzyczkę oraz prezesa Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego Pier Luigi Giliberta.

Podpisana w gmachu BGK umowa to już kolejna podobna, po podpisanej w 2015 roku.

Obie podpisane zostały w ramach COSME, czyli programu Komisji Europejskiej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ich zawarcie, jak mówiła prezes BGK, stało się możliwe dzięki wsparciu w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy, czyli tzw. "Planu Junckera".

Umowa z EFI z 2015 roku pomogła BGK uruchomić nowy produkt i zapewnić dodatkowe finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw na korzystnych warunkach bez wymagania skomplikowanych zabezpieczeń, np. w postaci hipoteki.

W ciągu ubiegłych 2 lat - informowała prezes BGK - Bank udzielił w ramach COSME wsparcia dla ponad 3700 przedsiębiorców. Podpisana w czwartek umowa ma pozwolić na udzielenie kredytów 10 600 małym firmom w Polsce kredytów, m.in. dzięki obniżeniu wymogów, dotyczących zabezpieczeń.

W podpisaniu umowy wzięli udział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński i prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

Zobacz także: Zobacz także: Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni
wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
JeZus.
7 lat temu
Pus wsiegda budiet sonce....
taaaa
7 lat temu
Właśnie próbowaliśmy wziąć taki kredyt. I co się okazało? Nie można bo BGK, czyli tak naprawdę rząd wprowadził w lipcu zakaz kredytowania dla firm, które istnieją krócej niż rok. Na czym więc polega to wspieranie powstawania nowych firm, o którym rząd ciągle trąbi?