Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leasing - poradnik przedsiębiorcy

0
Podziel się:

Branża leasingowa w Polsce chwali się najlepszymi wynikami w historii i nic dziwnego, bo wzrost gospodarczy jest na najwyższym od wielu lat poziomie.

Branża leasingowa w Polsce chwali się najlepszymi wynikami w historii i nic dziwnego, bo wzrost gospodarczy jest na najwyższym od wielu lat poziomie.

Firmy, chcąc być bardziej konkurencyjne nie tylko już na polskim, ale też na unijnym rynku, coraz częściej odważnie inwestują. Z badań Instytutu FlotaMONITOR wynika, że leasing jest najpopularniejszą zewnętrzną formą finansowania i nabywania środków trwałych przez firmy.

Polscy przedsiębiorcy leasingują coraz więcej, biorąc pod uwagę wolumen sprzedaży oraz różnorodność inwestycji. Leasing nie kojarzy się już tylko z samochodami (środkami transportu drogowego), ale coraz częściej z maszynami, urządzeniami przemysłowymi i nieruchomościami. Wydawałoby się, że leasing tak często wybierany do finansowania inwestycji, ma niewiele do ukrycia przed przedsiębiorcami. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak oczywista, gdyż najwięcej pytań, jakie przysyłają czytelnicy naszego magazynu, dotyczy właśnie leasingu, w tym nawet podstawowych zagadnień związanych z tą formą finansowania. Wśród wielu zapytań nie brak także listów od rozgoryczonych klientów firm leasingowych, którzy czują się oszukani. A przecież wielu problemów można by uniknąć, gdybyśmy byli bardziej wyedukowani, bo niewiedza jest źródłem wszelkiego błędu i naszego strachu.

Postaramy się przybliżyć Państwu leasing, nie tylko jako produkt finansowy, ale także w formie przewodnika przedstawimy porady dla tych, którzy przed podpisaniem umowy leasingowej chcieliby być pewni, na jakie małżeństwo, w kontekście praw i obowiązków, z firmą leasingową się decydują.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)