Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masz firmę? W Łodzi lub Krakowie możesz dostać sporą dotację

0
Podziel się:

129 mln zł w formie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych trafi do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z woj. łódzkiego i małopolskiego. Umowę na ich realizację z pośrednikami finansowymi podpisał Bank Gospodarstwa Krajowego.

Masz firmę? W Łodzi lub Krakowie możesz dostać sporą dotację
(Polaris/East News)
bEIFhrWZ

Uruchomione wsparcie ma umożliwić łódzkim oraz małopolskim przedsiębiorcom finansowanie inwestycji skierowanych na rozwój i rozbudowę firmy oraz zwiększenie skali ich działalności.

Pieniądze, które trafią do firm w formie niskooprocentowanych pożyczek pochodzą z Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020.

- Bank Gospodarstwa Krajowego zarządza środkami z UE w 15 województwach w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.We współpracy z instytucjami finansowymi tworzymy ekosystem dla wsparcia rozwoju MŚP w regionach. Doświadczenie poprzedniej perspektywy pokazało, że w każdym województwie, w którym oferowane były instrumenty zwrotne, udało się nam całą alokację wykorzystać kilkukrotnie - wyjaśnił członek zarządu BGK Przemysław Cieszyński.

bEIFhrXb

* "Dobry Pomysł" od rządu. Wesprze garażowych wynalazców *

W sumie w obu województwach bank podpisał 7 umów z pośrednikami finansowymi, którzy udzielą pożyczek na łączną kwotę 129 mln zł.

W Łódzkiem program będzie realizowany pod nazwą "Jeremie 2". W ramach umowy podpisanej przez BGK, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorców i Zarząd Woj. Łódzkiego w regionie zostanie rozdysponowanych 66 mln zł.

bEIFhrXh

- Wsparcie przedsiębiorców to jeden z najważniejszych priorytetów dla województwa łódzkiego. Konstruując Regionalny Program Operacyjny istotnym elementem dla regionu była pomoc firmom z sektora MŚP poprzez uruchomienie instrumentów zwrotnych, po które chętnie sięgali łódzcy przedsiębiorcy w poprzedniej perspektywie finansowej - zaznaczył na uroczystości podpisania umów marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

W Małopolsce natomiast wsparcie finansowe udzielane będzie z projektu "Małopolska pożyczka", w którego ramach do nowych i obecnych już na rynku przedsiębiorców trafi 63 mln zł. Dwóch z czterech pośredników finansowych, z którymi BGK zawarł umowy, zaoferuje m.in. pożyczki dla startupów.

- Środki, które pochodzą z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zdecydowaliśmy się przeznaczyć na kluczowe dla naszego regionu zadania. Chcielibyśmy, aby skorzystały z nich przede wszystkim mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, zarówno te rozpoczynające swoją działalność, jak i firmy istniejące ponad 2 lata - wyjaśnił marszałek woj. małopolskiego Jacek Krupa.

Dodał, że w ten sposób władze regionu chcąc dać firmom impuls do rozwoju i wzmacniania ich konkurencyjności na rynku.

bEIFhrXC
msp
wiadomości
zarządzanie
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)