Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyt
25.11.2008 08:45

Miliardy na poręczenia kredytów dla firm

Rząd dokapitalizuje Bank Gospodarstwa Krajowego, by mógł on poręczać kredyty dla firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rząd planuje dokapitalizowanie Banku Gospodarstwa Krajowego kwotą min. 1-2 mld zł, aby umożliwić poręczanie kredytów zaciąganych przez przedsiębiorców - powiedział PAP Michał Boni, minister w kancelarii premiera.

_ -W tej chwili pracujemy nad ustawą, która umożliwi przedsiębiorcom uzyskanie poręczenia kredytu do 50 proc. jego wartości z linii poręczeniowej Banku Gospodarstwa Krajowego. Ma to na celu ubezpieczenie banków w ich akcji kredytowej i - mamy nadzieję - zwiększy dostępność kredytów na rynku _ - powiedział Boni.

Rząd oczekuje, że w wyniku dokapitalizowania, BGK będzie w stanie zapewnić dostępność kredytową w skali większej o 20 mld zł.

_ - W tym celu niezbędne będzie dokapitalizowanie banku. Z naszych szacunków wynika, że 1-2 mld dokapitalizowania przyniesie ok. 20 mld efektu. Rozważamy, czy istnieje możliwość i jakie efekty przyniesie zwiększenia tej kwoty _ - powiedział minister.

Boni uważa, że dokapitalizowanie BGK zwiększy dostępność kredytów dla przedsiębiorców, co przyczyni się do podtrzymania dynamiki inwestycji w 2009 roku.

Tagi: kredyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, zarządzanie, najważniejsze, kapitał, msp, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz