Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Rozwoju będzie wspierać innowacyjność

0
Podziel się:

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewnia, że jej resort będzie wspierał innowacyjne firmy. W Warszawie odbywa się dwudniowa, międzynarodowa konferencja "Innowacyjność i kreatywność w gospodarce".

Ministerstwo Rozwoju będzie wspierać innowacyjność
(Canadian Film Centre/Flickr)

Jadwiga Emilewicz podczas spotkania mówiła, że Ministerstwo Rozwoju kończy pracę nad projektem programu "Start in Poland" wspierającego małe polskie firmy, które opracowują innowacyjne technologie. Wiceminister tłumaczyła, że te firmy mają świetne pomysły, a polskie władze nie chcą, by zbyt szybko "uciekły" do Doliny Krzemowej, Izraela czy Skandynawii. W tym celu powstaje fundusz, które ma wspierać innowacyjnych przedsiębiorców.

Pierwsze dotacje innowacyjne firmy będą mogły otrzymać już po wakacjach.

Prezes Urzędu Patentowego Alicja Adamczak mówiła, że polskie wynalazki są na bardzo wysokim poziomie technologicznym, problemem jest jednak ich ograniczone zastosowywanie w gospodarce. Zdaniem Alicji Adamczak, jeżeli zmniejszy się biurokracja i stworzony zostanie system pomocy finansowej, to zniknie wiele barier, a polska gospodarka w dużo większym stopniu będzie korzystać z rodzimych wynalazków.

Innowacyjne rozwiązania są szczególnie ważne dla medycyny. - Bez nich nie ma szans na skuteczne leczenie - podkreślał dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, profesor Henryk Skarżyński.

- Również dla osób niepełnosprawnych innowacyjne rozwiązanie mają ogromne znacznie - mówił prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski. Jego zdaniem podnoszenie sprawności i aktywności niepełnosprawnych bez innowacji nie jest możliwe. Pawłowski dodał, że innowacje dają niepełnosprawnym samodzielność i pozwalają na dostęp do edukacji i pracy.

Podczas konferencji omawiano między innymi wpływ innowacji na poprawę jakości życia, wyzwania, jakie stoją przed firmami wykorzystującymi nowe technologie.

W piątek jednym z tematów debaty będą kwestie prawnej ochrony wynalazków i wzornictwa.

wiadomości
zarządzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)