Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze unijne
04.10.2007 03:12

Najwięcej funduszy dla firm w Opolu

Najwięcej pieniędzy z funduszy unijnych trafi do przedsiębiorców w Opolu, najmniej dostana firmy w województwach śląskim i pomorskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Samorządy opracowały plany wydatków środków z unijnych funduszy strukturalnych. "Rzeczpospolita" przygotowała zestawienie, z którego wynika, że część regionów postawiła na rozwój przedsiębiorczości, inne na budowę infrastruktury.

Najwięcej środków na wspieranie przedsiębiorczości ma zamiar uruchomić województwo opolskie - prawie 34 procent dostępnych funduszy w ramach regionalnego programu operacyjnego. Sporo na ten cel wydadzą też województwa kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie - około 28 procent.

Gazeta dodaje, że najmniejszą część swoich budżetów mają zamiar ukierunkować na ten cel województwa śląskie i pomorskie.

Marszałek województwa opolskiego tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej", że w jego regionie brkuje firm działających w sektorze usług i nowoczesnego przetwórstwa. Dlatego zdecydowano się na przeznaczenie dużych środków na ten cel. Z kolei w województwie pomorskim postanowiono skupić się na rozwijaniu infrastruktury transportowej i turystycznej.

Więcej o planach inwestycji środków z funduszy strukturalnych w poszczególnych regionach kraju - w "Rzeczpospolitej".

Tagi: fundusze unijne, wiadomości, gospodarka, zarządzanie, najważniejsze, gospodarka polska, kapitał, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz