Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najwięcej funduszy dla firm w Opolu

0
Podziel się:

Najwięcej pieniędzy z funduszy unijnych trafi do przedsiębiorców w Opolu, najmniej dostana firmy w województwach śląskim i pomorskim.

Najwięcej funduszy dla firm w Opolu

Samorządy opracowały plany wydatków środków z unijnych funduszy strukturalnych. "Rzeczpospolita" przygotowała zestawienie, z którego wynika, że część regionów postawiła na rozwój przedsiębiorczości, inne na budowę infrastruktury.

Najwięcej środków na wspieranie przedsiębiorczości ma zamiar uruchomić województwo opolskie - prawie 34 procent dostępnych funduszy w ramach regionalnego programu operacyjnego. Sporo na ten cel wydadzą też województwa kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie - około 28 procent.

Gazeta dodaje, że najmniejszą część swoich budżetów mają zamiar ukierunkować na ten cel województwa śląskie i pomorskie.

Marszałek województwa opolskiego tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej", że w jego regionie brkuje firm działających w sektorze usług i nowoczesnego przetwórstwa. Dlatego zdecydowano się na przeznaczenie dużych środków na ten cel. Z kolei w województwie pomorskim postanowiono skupić się na rozwijaniu infrastruktury transportowej i turystycznej.

Więcej o planach inwestycji środków z funduszy strukturalnych w poszczególnych regionach kraju - w "Rzeczpospolitej".

fundusze unijne
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)