Notowania

ue
14.02.2013 13:13

Pieniądze z UE dla firm. W łódzkim ruszył nowy konkurs

Ostatni z konkursów z pulą 14,6 mln zł, skierowany jest do instytucji otoczenia biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rex Roof/CC/Flickr)

Ponad 37 mln zł z unijnych pieniędzy przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na dofinansowanie firm i instytucji. Dziś rozpoczęły się trzy konkursy o pieniądze z UE, które ogłosiło Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

Jak poinformował łódzki urząd marszałkowski, pierwszy z nich skierowany jest do jednostek badawczo-rozwojowych i szkół wyższych. Mogą się one ubiegać m.in. o dofinansowanie zakupu aparatury naukowo-badawczej czy inwestycji budowlanych, także zakupu pomieszczeń, które będą przeznaczone na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej. W tym konkursie do podziału jest 14,6 mln zł.

W drugim z konkursów startować mogą przedsiębiorcy, jednostki i konsorcja naukowe. Mają szansą na uzyskanie dofinansowania np. na zakup środków niezbędnych do prowadzenia badań w przedsiębiorstwach, wdrożenie nowych, innowacyjnych procesów produkcyjnych. Do podziału przeznaczono 8,4 mln zł.

Ostatni z konkursów z pulą 14,6 mln zł, skierowany jest do instytucji otoczenia biznesu. O pieniądze z UE ubiegać się mogą np. parki przemysłowe, technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości.

W związku z ogłoszeniem konkursów Centrum Obsługi Przedsiębiorcy organizuje spotkania informacyjno-szkoleniowe, podczas których omawiane będą zasady aplikowania o unijne pieniądze oraz kryteria wyboru projektów.

Nabór wniosków potrwa do 21 marca.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie nowych dróg? UE jest niechętna Wiceprzewodniczący komisji powiedział, że na tym etapie rozmów nie ma dobrych informacji.
Konina w hamburgerach. UE zleci testy DNA? Brytyjski minister Owen Paterson przekonywał, że sprawą wprowadzenia do obrotu koniny jako mięsa wołowego powinien się zająć Europol.
Unia Europejska będzie negocjować z USA Unia Europejska i Stany Zjednoczone rozpoczną wkrótce negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu - poinformował w Brukseli przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, zarządzanie, gospodarka polska, kapitał, msp, fundusze unijne, gospodarka światowa, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz