Notowania

waldemar pawlak
10.06.2009 12:21

Ponad 400 mln euro na nowe technologie

Małe i średnie firmy zaciągające preferencyjny kredyt mogą liczyć na premię technologiczną, czyli spłatę części zadłużenia przez BGK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Blisko 410 milionów euro trafi do 2013 roku do małych i średnich przedsiębiorców, którzy zdecydują się wprowadzać nowe technologie. Wsparcie finansowe będzie możliwe dzięki ofercie kredytu technologicznego.

Dzięki temu na naszym rynku pojawią się produkty i usługi realizowane przy użyciu najnowszych rozwiązań - wyjaśnia wicepremier i minister gospodarkiWaldemar Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz przyznaje, że dotąd przedsiębiorca zainteresowany nowymi technologiami nie zawsze mógł liczyć na wsparcie finansowe. Podkreśla jednak, że z wprowadzeniem innowacji wiąże się ryzyko

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA PIETRASZKIEWICZA:

Bogusława Skomska z Banku Gospodarstwa Krajowego podkreśla, że nie ma ograniczeń dotyczących dziedzin, w jakich nowe technologie mogą zostać wykorzystane

POSŁUCHAJ BOGUSŁAWY SKOMSKIEJ:

Firmy, które zdecydują się na kredyt mogą liczyć na premię technologiczną, która będzie polegała na spłacie części kredytu przez BGK.
Nabór wniosków dla przedsiębiorców zainteresowanych kredytem technologicznym rozpocznie się w lipcu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: waldemar pawlak, kredyty, firmy, bgk, technologie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, zarządzanie, najważniejsze, gospodarka polska, kapitał, msp, zarzadzanie, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz