Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Przedsiębiorcy obalają mity dotyczące windykacji

Przedsiębiorcy obalają mity dotyczące windykacji

Fot. miguelb/flickr (CC BY 2.0)

Aż 73 proc. polskich przedsiębiorców nie korzysta z usług specjalistów pomagających w odzyskaniu długu - pisze "Puls Biznesu".

Trzech na czterech mikroprzedsiębiorców w Polsce nigdy nie skorzystało outsourcingu przy windykacji. "Sporo firm próbuje samodzielnie skłonić dłużnika do zapłacenia nieuregulowanych faktur. Badania pokazują jednak, że nie zawsze jest to skuteczne. Pozytywne rezultaty z działania na własną rękę osiąga jedynie co druga firma" - zauważa dziennik.

Z badań wykonanych na zlecenie Kaczmarski Inkasso przez Keralla Research wynika również, że wśród polskich przedsiębiorców wciąż pokutują dwa mity na temat zewnętrznej windykacji: firmy nie decydują się na nią ze względu na obawy przed wysokimi kosztami usługi oraz lęk przed utratą kontrahenta.

Tymczasem biznesmeni, którzy skorzystali z usług windykatorów, twierdzą, że nie odbiło się to negatywnie na ich działalności. Aż 57 proc. mikro-, małych i średnich firm, które przełamały swój lęk i zdecydowały się na outsourcing windykacyjny, stwierdziło, że te działania nie wpłynęły negatywnie na relacje z partnerami biznesowymi.

"Opłata za serwis windykacyjny nie jest wysoka i zwykle bywa pobierana dopiero po uregulowaniu należności przez zadłużonego. Prawie połowa przedsiębiorców płaci za windykację wewnętrzną i zewnętrzną nie więcej niż 500 zł miesięcznie" - wyjaśnia "Puls Biznesu".

Do największych zalet windykacji zdaniem przedsiębiorców należy oszczędność czasu (44,2 proc.) oraz profesjonalne podejście firmy z zewnątrz (37,4 proc.) - pisze "Puls Biznesu".

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
zniesmaczony
2017-04-10 10:00
bardziej chamskiej reklamy lobby windykatorskie nie moglo już zamowic
Sadinternetowy_pl
2016-11-15 15:55
Po co płacić 500zł miesięcznie jak można za darmo i to windykację sądową, a nie telefoniczną czy wpisywanie do rejestrów.
projektant
2016-10-24 22:29
Wszyscy niech płacą na ZUS składki. Tak będzie sprawiedliwie, bo jaką ma szanse konkurować np projektant (w zakresie ceny za projekt), który prowadzi działalność gospodarczą i tylko z tego się utrzymuje z kimś, kto pracuje na etacie i dodatkowo prowadzi działalność. Ten na etacie w dodatku robi odbitki za darmo w pracy, że nie wspomnę o materiałach biurowych i do tego nie płaci składek na ZUS - jego koszty są znikome. Wiem co piszę, bo prowadzę działalność gospodarczą w zakresie opracowywania projektów budowlanych i to jest moja podstawowa i jedyna praca. ZUS również od umowy o dzieło.
Pokaż wszystkie komentarze (8)