Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruszają wypłaty z programu Innowacyjna Gospodarka

0
Podziel się

Zlecenia płatności trafiają już do Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ruszają wypłaty z programu Innowacyjna Gospodarka
(Robert Milek/Dreamstime.com)
bErkXGcB

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła składanie zleceń płatności do Banku Gospodarstwa Krajowego.

Program Innowacyjna Gospodarka wspiera rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw oraz konkurencyjność polskiej gospodarki. Dotowane projekty muszą być związane głównie z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, produktów, usług czy organizacji. Poza Innowacyjną Gospodarką, BGK realizuje na zlecenie PARP wypłaty z programów Kapitał Ludzki i Rozwój Polski Wschodniej.

Na lata 2007-2013 Bruksela przyznała Polsce ponad 67 mld euro. Największym programem unijnym jest program operacyjny Infrastruktura i Środowisko - na realizację dużych inwestycji infrastrukturalnych z budżetem 27,9 mld euro. Pozostałe to m.in. Kapitał Ludzki (9,7 mld euro), Innowacyjna Gospodarka (8,3 mld euro) i Rozwój Polski Wschodniej (2,3 mld euro). Pieniądze te mogą być wydawane do 2015 roku.
Agencja poinformowała, że od 1 stycznia do 5 lutego złożyła do BGK zlecenia płatności na kwotę około 79 mln złotych w ramach wszystkich realizowanych przez Agencję działań.

bErkXGcD

Od początku roku funkcjonuje nowy system przekazywania wnioskodawcom pieniędzy z programów unijnych. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych dotacje wypłaca teraz BGK.

Wcześniej pieniądze przechodziły przez rachunki wielu instytucji, które nimi zarządzały lub pośredniczyły w ich przekazywaniu. Do 1 stycznia środki europejskie były też częścią budżetu państwa.

BGK uruchomił wypłaty w połowie stycznia. Jak wynika z informacji podawanych przez Bank, w styczniu zrealizował on 1292 zlecenia i wypłacił w czterech transzach środki europejskie na łączną kwotę 184 mln 478 tys. 959,7 zł.

bErkXGde
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)