Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
18.03.2008 09:30

Ulgi na nowe miejsca pracy i inwestycje

Mały i średni przedsiębiorca zabiegający o pomoc na inwestycje będzie musiał utrzymać nowe miejsca pracy przez trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do uzgodnień międzyresortowych trafił projekt rozporządzenia rządu w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną - czytamy w ,,Rzeczpospolitej." Na podstawie tego rozporządzenia pomoc regionalna będzie mogła być udzielana do 31 grudnia 2013 r.

Chodzi o pomoc w spłacie zobowiązań na podstawie ordynacji podatkowej. Przewiduje się możliwość odroczenia terminu zapłaty podatku lub jego rozłożenie na raty lub umorzenie w całości lub w części zaległości podatkowych i odsetek - czytamy w gazecie.

O pomoc regionalną mogą się ubiegać u organów podatkowych i celnych mali i średni przedsiębiorcy. Przedsiębiorca będzie musiał złożyć specjalne oświadczenie, w którym zobowiąże się do utrzymania przez pięć lat (mali i średni - trzy lata) nowych miejsc pracy. Musi się też zobowiązać do wniesienia własnego wkładu w finansowanie inwestycji w wysokości co najmniej 25 proc.

Tagi: inwestycje, wiadomości, zarządzanie, kapitał, msp, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz