Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ue
28.09.2007 06:46

Unia da kasę na założenie firmy

Osoby, które chcą założyć własna firmę mogą liczyć na 300 tysięcy złotych unijnej dotacji na ten cel. Na pieniądze nie będzie trzeba długo czekać, bowiem pierwsze z nich mają się pojawić przed końcem roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Osoby, które chcą założyć własna firmę mogą liczyć na 300 tysięcy złotych unijnej dotacji na ten cel - pisze "Gazeta Prawna". Jak dodaje dziennik na te pieniądze nie będzie trzeba długo czekać, bowiem pierwsze z nich mają się pojawić przed końcem roku.

Z wyliczeń gazety wynika, że do 2013 roku na tworzenie w Polsce nowych firm ma zostać wydanych ponad 12 miliardów złotych. Większość z tej sumy trafi tam, gdzie obecnie jest duży deficyt przedsiębiorczości. Dziennik wyjaśnia, że chodzi o obszary miejskie i małe miasteczka.

*ZOBACZ TAKŻE: *Dotacje z UE w serwisie dla firm msp.Money.pl Dodatkowo z dotacji przeznaczonych na założenie własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać ludzie bezrobotni i młodzi ludzie kończący edukację.

"Gazeta Prawna" pisze, że na największe dotacje - 300 tysięcy złotych - będą mogły liczyć firmy działające na obszarach wiejskich i utworzą więcej niż 5 nowych miejsc pracy. Dziennik zwraca uwagę, że im mniejsza będzie liczba utworzonych miejsc pracy - tym niższe dotacje.

Tagi: ue, wiadomości, gospodarka, unia, zarządzanie, najważniejsze, kapitał, msp, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz