Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Unia da kasę na założenie firmy

Unia da kasę na założenie firmy

Osoby, które chcą założyć własna firmę mogą liczyć na 300 tysięcy złotych unijnej dotacji na ten cel - pisze "Gazeta Prawna". Jak dodaje dziennik na te pieniądze nie będzie trzeba długo czekać, bowiem pierwsze z nich mają się pojawić przed końcem roku.

Z wyliczeń gazety wynika, że do 2013 roku na tworzenie w Polsce nowych firm ma zostać wydanych ponad 12 miliardów złotych. Większość z tej sumy trafi tam, gdzie obecnie jest duży deficyt przedsiębiorczości. Dziennik wyjaśnia, że chodzi o obszary miejskie i małe miasteczka.

ZOBACZ TAKŻE:Dotacje z UE w serwisie dla firm msp.Money.pl Dodatkowo z dotacji przeznaczonych na założenie własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać ludzie bezrobotni i młodzi ludzie kończący edukację.

"Gazeta Prawna" pisze, że na największe dotacje - 300 tysięcy złotych - będą mogły liczyć firmy działające na obszarach wiejskich i utworzą więcej niż 5 nowych miejsc pracy. Dziennik zwraca uwagę, że im mniejsza będzie liczba utworzonych miejsc pracy - tym niższe dotacje.

ue, firma, działalność gospodarcza, dotacja
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Krzysztof Ż
78.8.67.* 2008-05-22 18:54
Witam.

Kase wykłada Urząd Pracy. Trzeba udać się do odpowiedniego ze względu na miejsce zameldowania Urzędu i wziąść wniosek. Wypełniasz , składasz, raz w miesiącu rozpatrują. Ale uwaga może się okazać, że kasa skończy się np. w połowie roku więc pośpiech wskazany.
2007-11-16 21:28
Czesc mam ptanie o dofinansowanie na zalozenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej. wiem ze do konca tego roku(2007)wynosi 12 tys zl. Wiecie moze ile bedzie wynosilo od nowego roku?(2008) bo z tego co wiem to ma byc wyzsze. Z gory dziekuje za odp Pozdrawiam
zzi
83.8.209.* 2007-10-21 17:28
wygląda dobrze, ale proszę pamiętać, że o wszystkim decydują polscy fantastyczni urzędnicy, no i rok 2007 już nam " uciekł"
Zobacz więcej komentarzy (72)