Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ue
19.11.2007 13:24

Unia da miliony euro na kredyty dla bezrobotnych

UE ruchomi system mikropożyczek dla bezrobotnych i małych firm zatrudniających do dziesięciu osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*UE ruchomi system mikropożyczek dla bezrobotnych, osób mających zarejestrowaną działalność gospodarczą i małych firm zatrudniających do dziesięciu osób. *

Decyzją Komisji Europejskiej przedstawiła na konferencji prasowej komisarz do spraw polityki regionalnej Danuta Hubner.

Komisja Europejska dąży do osiągnięcia 70 proc. poziomu zatrudnienia w Unii Europejskiej. Aby tak się stało konieczne jest utworzenie około 20 milionów nowych miejsc pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko o dotacjach z UE - w serwisie msp.Money.plMechanizm mikropożyczek ma pomóc w realizacji tego zadania. Zdaniem komisarz Danuty Hubner: ,,Polska należy do tych krajów, w których potrzeba pozyskiwania mikrokredytów jest ogromna".

Danuta Hubner uważa, że tego typu wsparcie powinno trafić do osób chcących pracować w domu, szczególnie do kobiet wychowujących dzieci. Na wsparcie z nowego instrumentu finansowego mogą również liczyć przedstawiciele mniejszości narodowych.

W najbliższym czasie powstać powinien Fundusz na rzecz mikrokredytów. Fundusz będzie zasilany przez Europejski Bank Inwestycyjny i jego agendy oraz zatwierdzone przez Komisję Europejską instytucje bankowe.

Na razie na rzecz Funduszu wpłynie od 10 do 15 milionów euro przekazanych przez KE. Na wsparcie przygotowań do stworzenia Funduszu 2 miliony euro przekazał Parlament Europejski. Pierwsza oferta dla kredytobiorców zostanie przygotowana na początku przyszłego roku.

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, zarządzanie, gospodarka polska, kapitał, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz