Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
13.05.2020 08:57

Praca w Polsce. Tej branży koronawirus nie zaszkodził. Popyt rośnie, projekty przyspieszyły

Centra usług nie odczuły negatywnych skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa. W Polsce 42 proc. centrów usług nadal rekrutuje, a 12 proc. zwiększa liczbę obsługiwanych procesów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Centra usług nie odczuły negatywnych skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa.

O kondycji tej branży pisze środowy "Puls Biznesu", opierając się na nowym raporcie ABSL o sektorze nowoczesnych centrów biznesowych w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jak czytamy, raport zawiera prognozę wzrostu zatrudnienia w branży w ciągu dwóch lat. Nie ma kraju, w którym miałoby się ono zmniejszyć. W Polsce w 2022 r. przewidują wzrost z 330 tys. do ponad 400 tys. miejsc pracy.

Żaden z przedstawicieli branży z Europy nie zauważył spowolnienia firmy w swoim kraju w związku z zamknięciem gospodarki. W Polsce 42 proc. centrów usług nadal rekrutuje, a 12 proc. zwiększa liczbę obsługiwanych procesów. U naszych sąsiadów jest podobnie.

- Nie obserwujemy mniejszego popytu, wręcz przeciwnie, sporo firm zleca nam więcej zadań. Z naszych ankiet wśród firm członkowskich wynika, że kontynuują rekrutacje - powiedziałą "PB" Ota Kulhánek, prezes Accenture Business Operations i szef ABSL w Czechach.

Obejrzyj też: III etap odmrażania gospodarki. Emilewicz: wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

A Fredis Bikovs, dyrektor generalny EVRY i prezes ABSL na Łotwę, dodaje: - Nie zanotowaliśmy spadku popytu, a w przypadku niektórych usług wręcz wzrost. Mamy sporo nowych projektów. Z domu pracujemy od nieco ponad dwóch miesięcy. Dostosowaliśmy się do nowej sytuacji. Teraz zaczynamy dyskusje, jak rozwinąć biznes. Jest na to potencjał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, centra usług, praca, biznes, firma, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

RamzesW Polsce nastąpi za pół roku kryzys największy w historii. Wszystko padnie i zbankrutujemy . banki już rozważają limity wypłat . To już koniec marzeń … Czytaj całość

13-05-2020

ArtieA o jaka branze chodzi ? Bo autor zapomnial o tym.

13-05-2020

nickTo jest tylko chwilowe zapotrzebowanie .

Rozwiń komentarze (7)