Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracodawca sprawdzi, kto się zaszczepił? "Nie może. Sejm musi zmienić prawo"

- Obowiązujące prawo nie pozwala pracodawcom sprawdzać, kto jest zaszczepiony w firmie, a kto nie. Mówimy o prawach człowieka i o danych osobowych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. – Sejm musiałby zmienić prawo. Jeśli tak się stanie i to będzie służyć czemuś dobremu, wówczas przedsiębiorca będzie miał narzędzia, by taką wiedzę posiadać. Pomysł z przenoszeniem osób niezaszczepionych na inne stanowisko także nietrafiony, bo gdzie niby ten pracownik miałby być przeniesiony? Mamy Kodeks pracy, wiele innych przepisów, nie da się takich decyzji podejmować bez umocowania na gruncie prawa.

0
0
30
Podziel się
Komentarze (30)
zobacz więcej komentarzy (30)
KOMENTARZE
(30)
Marzena56
10 miesięcy temu
Dla mnie zaszczepienie się było ważne - dzięki temu nie muszę martwić się o zdrowie, tylko spokojnie pracować w moim wymarzonym zawodzie. Ukończyłam Studium Pracowników Społecznych i Medycznych na kierunku technik dentystyczny.
nsdapiSS
11 miesięcy temu
Kara śmierci będzie przywrócona. Posłowie PiSs i po już powinni organizować paszporty do Izraela.
niezadowolony...
12 miesięcy temu
Niedługo wybory i pa pa a potem ;)
realista
12 miesięcy temu
Nie żebym się czepiał.. ale prawa człowieka to prawo niezbywalne, żadne prawo nie może go ograniczać.
Mirek
12 miesięcy temu
Bandytyzm tego państwa nie zna granic. Potem się dziwią, że dzietność mała jak dają ciągłe przywileje pracodawcą. Dlatego tez nie pracuję w tym kraju idiotów a historia moich szczepień i chorób to moja prywatna sprawa.
...
Następna strona