Notowania

internet
28.09.2009 15:26

Allegro zawiadomi o każdej transakcji

Resort finansów ma być informowany o wszystkich transakcjach internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Resort finansów będzie walczył z szarą strefą w internecie. Chce zobowiązać firmy świadczące usługi drogą elektroniczną do informowania o klientach.

Ministerstwo Finansów planuje ograniczenie podatkowej szarej strefy w handlu internetowym. Proponuje wprowadzenie do Ordynacji rozwiązania umożliwiającego organom podatkowym uzyskiwanie od firm świadczących usługi drogą elektroniczną danych o podmiotach korzystających z ich usług oraz danych dotyczących transakcji zawieranych przez nie w internecie.

Wpłynie to na zwiększenie skuteczności postępowań podatkowych, a tym samym skutkować będzie wzrostem wpływów budżetowych - czytamy w założeniach.

* [ Czy ważna jest papierowa korekta e-faktury? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/czy;wazna;jest;papierowa;korekta;e-faktury,194,0,488898.html )
* [ Połowa reklamowych budżetów małych firm trafia do internetu ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/polowa;reklamowych;budzetow;malych;firm;trafia;do;internetu,244,0,446964.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )

Resort chce ponadto zobowiązać banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe do zwiększenia częstotliwości przekazywania przez nie informacji o założonych i zlikwidowanych rachunkach bankowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zamiast raz w miesiącu, instytucje te przekazywałyby fiskusowi takie dane dwa razy w miesiącu.

Umożliwi to efektywniejsze wykorzystanie tych informacji przez organy podatkowe i w konsekwencji usprawni pobór podatków, co może przyczynić się do zwiększenia dochodów budżetu państwa - argumentuje MF.

Tagi: internet, wiadomości, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz