Notowania

Winiarze nie chcą obowiązku banderolowania wina

Branża winiarska chce zniesienia obowiązku banderolowania importowanych win. W tej sprawie przygotowała memorandum adresowane do resortu rozwoju. Wskazuje w nim, że procedury akcyzowe w obecnym kształcie utrudniają prowadzenie firm. Postulaty popiera Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska ze Stowarzyszenia Importerów i Dystrybutorów Wina mówi, że sprowadzający trunki chcą płacić podatki. Udręką jest dla nich samo umieszczanie banderoli na opakowaniach. - Procedura przyklejania jest koszmarna. One nie są samoprzylepne, bywa, że odklejają się. Trzeba wówczas umieszczać banderole legalizacyjne. Jest nawet rozporządzenie wskazujące jaki rodzaj kleju ma być przy tym używany - wyjaśnia.

Z argumentami branży winiarskiej zapoznał się Janusz Cieszyński z resortu rozwoju. Szef departamentu małych i średnich przedsiębiorstw zapowiedział, że będą one analizowane.

- Wiele dziedzin życia związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej jest niestety przeregulowanych. Naszą intencją jest usuwanie całkowite lub częściowe procedur, które faktycznie można pomijać przy takiej działalności - podkreślił Cieszyński na spotkaniu z winiarzami.

Polacy rocznie wypijają ponad 100 milionów litrów wina, ponad 90 procent z tego to wina importowane. Nasz kraj jest jednym niewielu, jeśli nie jedynym, w którym wina są banderolowane.

Tagi: banderola, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2017

LokiJuż widzę te przekręty.

Rozwiń komentarze (1)