Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostatni dzwonek dla przedsiębiorców z wieloletnim stażem. Przez brak PESEL mogą zostać wykreśleni z ewidencji

9
Podziel się:

Do 19 maja jest czas, żeby wpisać do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej numer PESEL. Jeśli rejestrowaliśmy działalność niedawno, to na pewno mamy wpisany PESEL. Jeśli jednak robiliśmy to w czasach, gdy obowiązywał i NIP, i PESEL, warto to sprawdzić.

Bez numeru PESEL wpisanego w CEIDG zostaniesz wykreślony z ewidencji.
Bez numeru PESEL wpisanego w CEIDG zostaniesz wykreślony z ewidencji. (Unsplash/CC0 Public Domain/pixabay)
bEJsGpOZ

Jeśli przedsiębiorca nie ma w CEIDG wpisanego numeru PESEL, musi go uzupełnić do 19 maja. Później zostanie z rejestru wykreślony.

To efekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przyjętej 25 września 2015 r. Dała ona przedsiębiorcom dwa lata (licząc od momentu wejścia w życie) na uzupełnienie danych. Termin mija właśnie 19 maja.

Zobacz także: Zobacz też: Konstytucja Biznesu podpisana. Skarbówka łaskawszym okiem spojrzy na firmy
bEJsGpPb

Nowelizacja ma na celu wyczyszczenie ewidencji z "martwych wpisów". Każdy przedsiębiorca, który robił jakiekolwiek zmiany w swoim wpisie od 1 lipca 2011 roku, na pewno ma podany PESEL - bo wtedy dodawanie takiej informacji stało się obligatoryjne.

Jeśli jednak ostatnią zmianę robiliśmy wcześniej, to warto to sprawdzić. Możemy to zrobić kontaktując się z Urzędem Skarbowym albo w serwisie ePUAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEJsGpPC
KOMENTARZE
(9)
?
3 lata temu
a gdzie RODO ?
Artur
3 lata temu
pesel , nip , regon ,nr. dowodu osobistego , zus , pip ,urząd skarbowy jpk itd.itd. Podaj Pan jakiś numerek który kiedyś sami Panu nadali bo obowiązuje poprawka do ustawy która została uchylona inna ustawą ale poprawka do uchylonej ustawy nie została uchylona i nadal obowiązuje. OBOWIĄZUJE POPRAWKA DO UCHYLONEJ USTAWY !!??To jest właśnie jakość prawa stanowionego w RP. Państwo urzędasów i funkcjonariuszy . Kto mądrzejszy niech spieprza stąd jak najszybciej.
szypr
3 lata temu
Paliwo zdrożało bo ceny ropy ida w gore przez Trumpa
bEJsGpPD
Gal
3 lata temu
pogarda dla obywateli jest niezwykła, dla przedsiębiorcy jeszcze większa
Qba
3 lata temu
Ale bzdury! Wszyscy przedsiębiorcy, którzy edytowali/zmieniali już wpis w CEIDG , PESEL mają wpisany. PRoblem dotyczy przedsiębiorców, którzy zakładali dg na poczatku lat 90-tych i nie dokonywali żadnych zmian powiedzmy od 2000 roku.