Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ostatni dzwonek dla przedsiębiorców z wieloletnim stażem. Przez brak PESEL mogą zostać wykreśleni z ewidencji

Do 19 maja jest czas, żeby wpisać do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej numer PESEL. Jeśli rejestrowaliśmy działalność niedawno, to na pewno mamy wpisany PESEL. Jeśli jednak robiliśmy to w czasach, gdy obowiązywał i NIP, i PESEL, warto to sprawdzić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash/CC0 Public Domain/pixabay)
Bez numeru PESEL wpisanego w CEIDG zostaniesz wykreślony z ewidencji.

Jeśli przedsiębiorca nie ma w CEIDG wpisanego numeru PESEL, musi go uzupełnić do 19 maja. Później zostanie z rejestru wykreślony.

To efekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przyjętej 25 września 2015 r. Dała ona przedsiębiorcom dwa lata (licząc od momentu wejścia w życie) na uzupełnienie danych. Termin mija właśnie 19 maja.

Zobacz też: Konstytucja Biznesu podpisana. Skarbówka łaskawszym okiem spojrzy na firmy

Nowelizacja ma na celu wyczyszczenie ewidencji z "martwych wpisów". Każdy przedsiębiorca, który robił jakiekolwiek zmiany w swoim wpisie od 1 lipca 2011 roku, na pewno ma podany PESEL - bo wtedy dodawanie takiej informacji stało się obligatoryjne.

Jeśli jednak ostatnią zmianę robiliśmy wcześniej, to warto to sprawdzić. Możemy to zrobić kontaktując się z Urzędem Skarbowym albo w serwisie ePUAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: własny biznes, ceidg, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2018

Galpogarda dla obywateli jest niezwykła, dla przedsiębiorcy jeszcze większa

16-05-2018

sssssMoze by raczyli poinformowac listem poleconym że jest wymagana aktualizacja. Bo mało kto czyta wszystkie ustawy ktore i tak poprawiają.

16-05-2018

pqpW CEDIG na pewno jest NIP. Urzędy skarbowe, ZUS i GUS mają NIP i PESEL właściciela, ale oczywiście, sami nie uzupełnią braków w CEDIG, muszą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)