Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do trujących firm wtargnie ekopolicja

0
Podziel się:

Przedsiębiorstwa, które do tej pory często bezkarnie zatruwały środowisko, będą miały utrudnione życie. Wkrótce rozpocznie działalność policja ekologiczna.

Przedsiębiorstwa, które do tej pory często bezkarnie zatruwały środowisko, będą miały utrudnione życie. Wkrótce rozpocznie działalność policja ekologiczna. Jej zadaniem będzie łapanie trucicieli na gorącym uczynku.

Policja ekologiczna znajdzie się w strukturach Państwowej Agencji Ochrony Środowiska, która ma ruszyć na początku przyszłego roku. Powstanie ona na miejsce Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i jego kilkunastu oddziałów.

_ Państwowa Agencja Ochrony Środowiska ma rozpocząć działalność 1 stycznia 2008 roku. _

Chodzi o zredukowanie kosztów funkcjonowania dotychczasowego Inspektoratu, skoordynowanie działań inspektorów oraz zwiększenie efektywności ich pracy.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska minister Marek Haliniak wyjaśnia, że do tej pory inspektorzy nie byli traktowani zbyt poważnie i często mieli problemy z przeprowadzeniem kontroli na terenie zakładu, który stwarzał zagrożenie dla środowiska.

Nowa policja ekologiczna będzie miała prawo wejść na jego teren, nawet jeśli nie będzie się to podobało właścicielowi i ochroniarzom.

Minister Haliniak dodał, że przyznanie większych uprawnień policji ekologicznej jest konieczne. Inspektorzy będą mogli swobodnie pracować w sytuacjach nadzwyczajnych.

wiadomości
gospodarka
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)