Notowania

E-urzędy za 6 milionów

Do przetargu na stworzenie programu zgłosiła się tylko jedna firma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Co najmniej 6 milionów złotych może zarobić jedyna firma, która przygotowała program komputerowy do elektronicznego obiegu dokumentów - pisze _ Rzeczpospolita _.

Rozporządzenie szefa MSWiA zobowiązuje wszystkie urzędy do zakupu i wdrożenia systemu komputerowego do 1 lipca.

Minister Grzegorz Schetyna podpisał odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie 30 kwietnia. Problem polega na tym, że w tak krótkim czasie żadna firma informatyczna nie jest w stanie napisać od nowa programu, który spełniałby wymogi zapisane w decyzji ministra. Na razie do przetargów na wyposażenie 16 urzędów wojewódzkich, 314 starostw oraz ponad 2,5 tysiąca urzędów gminnnych zgłosiła się jedynie firma CeBIP z Warszawy.

Według gazety, CeBIP pracuje nad programem przynajmniej od 2006 roku. Wtedy to w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim firma wprowadziła pilotażowy program do obróbki i publikacji aktów prawnych. Przedstawiciele firmy przyznają, że MSWiA przygotowując rozporządzenie wykorzystywało doświadczenia programu pilotażowego.

Tagi: elektroniczny obieg dokumentów, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, wiadmości, msp, IAR, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz