Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Restrukturyzacje z zastrzykiem od państwa. Będzie wsparcie dla firm

Restrukturyzacje z zastrzykiem od państwa. Będzie wsparcie dla firm

Fot. istockphoto

Małym firmom ma być łatwiej podejmować działania oddłużeniowo-naprawcze i uciec przed upadłością. O nowym projekcie rządu pisze "Puls Biznesu".

Państwo będzie mogło wesprzeć upadającą małą lub średnia firmę, gdy utraci ona więcej niż połowę kapitału z powodu strat w działalności. To, w dużym skrócie, warunek, po spełnieniu którego z udogodnień zawartych w ustawie Prawo restrukturyzacyjne będą mogli skorzystać przedsiębiorcy z sektora MSP. Ma być on wprowadzony do wymienionej wyżej ustawy nowelizacją, której projekt już został skierowany do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. Zaproponowano, aby po uchwaleniu nowela weszła w życie po 14 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Projekt powstał w Ministerstwie Sprawiedliwości i jest odpowiedzią na zastrzeżenia Komisji Europejskiej przedstawione w trakcie notyfikowania programu pomocowego przewidującego udzielanie pomocy dla ratowania i restrukturyzacji małych oraz średnich przedsiębiorców. Na program ten składają się wspomniana ustawa oraz rozporządzenie ministra skarbu państwa z 2015 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej w obu tych celach.

msp, restrukturyzacja, upadłość, dług, prawo, firma
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Runnerr
2017-02-13 13:32
Jestem nawet za "czapą" dla złodziei, którzy okradają NASZE państwo i nas, rujnując w ten sposób NASZ budżet. W ten sposób wyborcy PO i Nowoczesnej kompletnie wyginą?Takie złodziejstwo było norma pod rządami Durnalda Toxa.
Nie wolno popierać złodziejstwa, trzeba je bezwzględnie tępić! Dzieki temu, może za 25 lat, obywatele POLSKI będą uczciwie i lojalnie prowadzić swoje biznesy, jak w Niemczech. Wszyscy będą z tego zadowoleni.
Jerzy
2017-02-13 11:31
Nareszcie jakaś konkretna pomoc dla firm. Wiadomo, że każdy by chciał ratować dorobek swojego życia, zamiast ogłaszać upadłość. Póki co nie mam takich problemów, żeby myśleć o zwijaniu interesu, bo jakoś się to wszystko kręci. Obawiałem się wprowadzenia jpk, bo dotychczas sam prowadziłem swoją księgowość, ale poćwiczyłem sobie tworzenie plików na symfonii i okazało się, że nie potrzebuję pomocy księgowej, bo sam daje sobie z nimi radę.
cv
2017-02-12 04:34
Jaki zastrzyk? Fabulon?
Pokaż wszystkie komentarze (24)