Notowania

firma
08.04.2010 07:28

Firmy dłużej poczekają na NIP?

Numer podatkowy nie będzie wydawany poprzez decyzję administracyjną. Ta forma obliguje urzędników do terminowego załatwiania sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nyul/Dreamstime.com)

To tylko część zmian, które znalazły się we wstępnych założeniach do nowelizacji ustawy o ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. Jak dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _ - założenia są właśnie na etapie konsultacji.

Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, nie będą musiały ubiegać się o nadanie numeru identyfikacji podatkowej. W kontaktach z fiskusem będą posługiwały się numerem PESEL.

Zlikwidowanie NIP dla osób fizycznych to spełnienie oczekiwań podatników - podkreśla gazeta. Od wielu lat niezrozumiałe było bowiem posługiwanie się dwoma numerami indywidualnymi dla konkretnej osoby - NIP i PESEL.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lewiatan: **Firmy** inwestują coraz więcej ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/lewiatan;firmy;inwestuja;coraz;wiecej,47,0,606767.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: firma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, podatki, baza wiedzy, porady prawne, prawo, najważniejsze, msp, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz