Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interesy firm zagrożone. Przez Rosjan

0
Podziel się:

Rosjanie chcą wycofać się ze stosowania międzynarodowych karnetów TIR. Sprawdź, jakie będą skutki.

Interesy firm zagrożone. Przez Rosjan
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Interesy polskich przewoźników drogowych zagrożone. Od 14 sierpnia Rosja zamierza wprowadzić niekorzystne zmiany w przepisach.

Rosjanie chcą wycofać się ze stosowania międzynarodowych karnetów TIR, dzięki którym przewoźnicy nie muszą na każdej granicy przechodzić kontroli i opłacać ceł. Chcą też dodatkowych gwarancji finansowych od firm transportowych.

Tadeusz Wilk ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych mówił w Pierwszym Programie Polskiego Radia, że_ takie zmiany znacznie utrudnią życie kierowców _.

Obecnie unijni, w tym polscy, kierowcy korzystają z dobrodziejstw konwencji celnej z 1975 roku, która umożliwia im tranzyt na prostych zasadach. Na przykład samochód jadący z Portugalii do Rosji jest plombowany w pierwszym kraju, a otwierany w drugim.

Kierowca otrzymuje karnet TIR, dzięki czemu nie musi opłacać ceł i otwierać transportu na każdej granicy. Skraca to czas podróży i obniża koszty. Jeśli Rosja zmieni przepisy, życie kierowców się skomplikuje.

Polscy przewoźnicy kursują na wschód ponad ćwierć miliona razy rocznie. Nasi kierowcy realizują co piąty transport do Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Polowanie na kierowców wracających z Rosji Warmińsko-mazurscy celnicy ukarali ponad pół tysiąca kierowców, wwożących do Polski zarobkowo paliwo zza wschodniej granicy.
Przewoźnicy w Rosji protestują przeciwko odejściu od karnetów TIR O swojej decyzji Federalna Służba Celna poinformowała 4 lipca.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)