Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izba gospodarcza
03.11.2006 13:19

Izby gospodarcze z osobowością

Terenowe izby gospodarcze będą mogły startować w przetargach i konkursach - wynika z nowelizacji zaproponowanej przez Komisję Gospodarki Sejmu RP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Terenowe izby gospodarcze będą mogły startować w przetargach i konkursach - wynika z nowelizacji *zaproponowanej przez Komisję Gospodarki Sejmu RP.*

Nowelizacja zakłada wprowadzenie do ustawy przepisów umożliwiających wyposażenie w osobowość prawną jednostek terenowych izb gospodarczych. „Będzie to sprzyjać ich rozwojowi w wielu dziedzinach działalności, w których hamulcem okazuje się właśnie brak osobowości prawnej. Do tego typu działalności można zaliczyć m.in. wszelkie przedsięwzięcia objęte procedurami przetargowymi albo konkursowymi” – uważa prezes KIG, Andrzej Arendarski.

W ocenie Krajowej Izby Gospodarczej poziom co najmniej 50 podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, jaki jest wymagany do uzyskania przez jednostkę terenową osobowości prawnej, należy uznać za odpowiedni.

Za istotny w projekcie nowelizacji należy także uznać przepis, który przewiduje zamiast walnego zebrania członków zebranie delegatów, w sytuacji, jeżeli liczba członków przekroczy określoną w statucie większość. „Wprowadzenie tego przepisu jest ważne szczególnie dla izb, które mają setki, a nawet tysiące członków” – mówi Andrzej Arendarski.

Tagi: izba gospodarcza, wiadomości, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz