Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Konstytucja biznesu" będzie regulować zasady prowadzenia działalności w Polsce

0
Podziel się:

Ministerstwo Rozwoju wraz z ekspertami prawa gospodarczego przygotowuje założenia do projektu "Konstytucji biznesu", który ma regulować zasady prowadzenia biznesu w Polsce - poinformował we wtorek resort. Wicepremier Mateusz Morawiecki powołał w tej sprawie ekspercki zespół.

"Konstytucja biznesu" będzie regulować zasady prowadzenia działalności w Polsce
(Andrzej Hulimka/East News)

Jak podkreśliło ministerstwo, zespół tworzą przedstawiciele MR, eksperci prawa gospodarczego, przedstawiciele nauki prawa, a także praktycy, prawnicy z bogatym doświadczeniem zawodowym. Koordynatorem prac tego zespołu jest wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

"Zespół wesprze Ministerstwo Rozwoju w opracowaniu koncepcji i założeń projektu Konstytucji biznesu. Nowa ustawa będzie regulować zasady prowadzenia biznesu w Polsce. Wprowadzenie rozwiązań, które dadzą nowy impuls do rozwoju polskiej przedsiębiorczości zostało zapowiedziane w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - wyjaśnił resort.

Cytowany w komunikacie szef resortu rozwoju Mateusz Morawiecki podkreślił, że "państwo ma aktywnie tworzyć przyjazne warunki do prowadzenia biznesu w Polsce". - Dlatego będziemy odważnie zmieniać otoczenie prawne dla przedsiębiorców, aby mogli lepiej wykorzystywać swój potencjał rozwojowy - zaznaczył wicepremier.

- Nie zadekretujemy powszechnego dobrobytu, ale możemy zadekretować dobre prawo, które będzie ułatwiało rozwój przedsiębiorczości, co przełoży się na zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki - dodał Morawiecki.

Resort rozwoju zwrócił uwagę na potrzebę wzmocnienia "gwarancji wolności i praw przedsiębiorców oraz uspójnienie prawa gospodarczego". Ministerstwo zapowiedziało, że w trakcie prac nad "Konstytucją biznesu" odbędą się konsultacje społeczne z udziałem organizacji przedsiębiorców.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)