Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łatwiej o kredyt dla firmy. Nowe prawo

0
Podziel się:

Dziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu niektórych form działalności inwestycyjnej.

Łatwiej o kredyt dla firmy. Nowe prawo
(Lawcain/Dreamstime)

Dziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu niektórych form działalności inwestycyjnej.

- _ Dzięki nowemu prawu, małe i średnie firmy będą mogły łatwiej niż do tej pory uzyskać kredyt technologiczny _- podkreśla Marzena Tymińska-Ładziak z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt będzie można uzyskać także na sfinansowanie wdrożenia technologii, która ma postać nieopatentowanej wiedzy technicznej. A do tej pory wiele wniosków właśnie z powodu braku takiej możliwości było odrzucanych.

POSŁUCHAJ RZECZNICZKI BGK:

Tymińska-Ładziak wskazuje też na ułatwienia dla przedsiębiorców, którzy wcześniej podpisali umowy na kredyty technologiczne. To m.in. fakt, że całe wsparcie będzie wypłacane w całości po zakończeniu inwestycji, bez czekania na wyniki, jakie uda się dzięki niej osiągnąć.

Rzeczniczka wyjaśnia, że do tej pory 15 banków komercyjnych podpisało z BGK umowy dotyczące współpracy w ramach udzielania kredytu technologiczne. W kolejce jest następnych 5 banków. Dodaje, ze nie ma żadnego ograniczenia branż.

Choć, jak zaznacza, do tej pory najczęściej z kredytów technologicznych korzystały firmy nowych technologii, chemiczne i budowlane, ale zdarzają się też firmy reprezentujące przemysł cukierniczy. Kredyty tego typu są udzielane od 2009 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t79364.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/wysokie;limity;kart;kredytowych;dla;mikrofirm,107,0,816235.html) Wysokie limity kart kredytowych dla mikrofirm Banki są otwarte przede wszystkim na firmy, które mogą pochwalić się długim rynkowym stażem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t18425.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/kredyt;ktory;otwiera;sejf;z;unijnymi;pieniedzmi,147,0,815763.html) Kredyt, który otwiera sejf z unijnymi pieniędzmi Kredyty pomostowe pod unijne dotacje są często jedynym wyjściem dla przedsiębiorców, którzy nie mają kapitału na rozpoczęcie inwestycji refundowanej przez UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t39453.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/bedzie;latwiej;o;premie;technologiczna,167,0,811687.html) Będzie łatwiej o premię technologiczną Nowe regulacje pozwolą przedsiębiorcom bardziej efektywnie korzystać z tzw. kredytu technologicznego.
firma
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)