Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro
27.11.2008 07:26

NBP zapowiada podwójne ceny: w złotych i w euro

Obowiązywanie podwójnego obiegu walut określi ustawa horyzontalna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Przyjęcie euro wymaga zmiany przepisów i uchwalenia tak zwanej ustawy horyzontalnej. Określi ona czas obowiązywania podwójnego obiegu złotego i nowej waluty.

_ Gazeta Prawna _ pisze, że znowelizowane przepisy mają zapobiec spekulacji cenami towarów i usług. Eksperci z Narodowego Banku Polskiego wyjaśniają na łamach _ Gazety _, że ustawa horyzontalna ustali także ramy wprowadzenia euro, w której znajdą się delegacje do wydawania różnych aktów prawnych.

Przepisy horyzontalne zapewnią też ciągłość wszelkich stosunków prawnych oraz zachowają zasadę ochrony praw nabytych i swobody umów.
Dziennik wylicza, że dla wprowadzenia unijnej waluty konieczna jest nowelizacja artykułu konstytucji o prawie do emisji polskiego pieniądza przez NBP. Zmiany wymaga także ustawa o Narodowym Banku Polskim i Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Raport o przygotowaniach polski do przyjęcia euro ma się ukazać już w grudniu.

Tagi: euro, waluty, pieniądze, prawo, msp, czołówki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz