Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie zdążymy? Będą dotkliwe kary finansowe

0
Podziel się

Spóźniamy się z wdrożeniem unijnej dyrektywy ustanawiającej sankcje za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców.

Nie zdążymy? Będą dotkliwe kary finansowe
(Bowie15/Dreamstime)
bEgXvXrF

Możemy nie zdążyć z wdrożeniem unijnych przepisów o sankcjach za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców. Za opóźnienia grożą dotkliwe kary.

Rząd ma niespełna cztery miesiące na wprowadzenie w życie unijnych przepisów wynikających z tak zwanej dyrektywy Frattiniego. Przewiduje ona, że w całej Unii Europejskiej zostaną zharmonizowane zasady karania przedsiębiorców, którzy nielegalnie zatrudniają emigrantów z krajów trzecich - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Wdrożenie nowych przepisów oznacza, że od 20 lipca na polskie przedsiębiorstwa, które bez zezwoleń będą zatrudniały cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, będą nakładane bardzo wysokie kary finansowe.

bEgXvXrH

Według informacji gazety mimo, że nowe przepisy muszą zacząć obowiązywać od 20 lipca to prace nad ich implementacją posuwają się bardzo powoli. Jeżeli nowe prawo nie wejdzie w życie w wyznaczonym terminie to na Polskę może zostać nałożona dotkliwa kara finansowa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bruksela;pozywa;nas;przed;trybunal;za;ptaki,153,0,772761.html) Bruksela pozywa nas przed Trybunał. Za ptaki Zdaniem Komisji Europejskiej nie wdrożyliśmy przepisów o ochronie dzikiego ptactwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bruksela;chce;inwigilowac;pasazerow,93,0,764765.html) Bruksela chce inwigilować pasażerów Forsuje dyrektywę nakładającą na linie obowiązek przekazywania danych klientów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t129584.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kopacz;nie;chce;placic;za;leczenie;za;granica,224,0,757216.html) Kopacz nie chce płacić za leczenie za granicą Polska odwołać się od zapisów dyrektywy UE o zwrocie kosztów za leczenie w innych krajach.
bEgXvXsi
KOMENTARZE
(0)