Notowania

Odliczyć VAT można też bez homologacji

Odliczenie przysługuje, mimo że importer nie wydaje świadectwa obowiązującego w Polsce. Wystarcza, żeby jednoznacznie potwierdzona została ładowność samochodu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Sam fakt braku odpisu nie jest przyczyną do uznania auta za osobowe - stwierdził w interpretacji prawa podatkowego dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie. Podatnik, w zadanym Izbie pytaniu podał, że zamierza kupić wyposażony w _ kratkę _ samochód o ładowności przekraczającej 500 kilogramów.

Wynika to z wystawionej za granicą homologacji. Importer, od którego auto ma być kupione, nie wydaje świadectwa homologacji na pojazdy zakupione za granicą, wydaje natomiast zaświadczenie, z którego wynika, że pojazd został wyprodukowany jako samochód ciężarowy o określonej ładowności.

_ Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia przedmiotowego samochodu ciężarowego oraz wynikającego z faktur VAT dokumentujących zakup paliwa do niego pod warunkiem, że tego typu pojazdy posiadają homologację wskazującą na ładowność _ - czytamy w interpretacji.

* [ Samochody z kratką - kiedy odliczysz pełny VAT? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/samochody;z;kratka;-;kiedy;i;od;jakich;pojazdow;mozna;odliczac;pelny;vat,158,0,439966.html )
Tagi: samochód, wiadomości, porady, baza wiedzy, porady prawne, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz