Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ograniczenie handlu w niedzielę. "Solidarność" przygotowała projekt, eksperci straszą zwolnieniami

Ograniczenie handlu w niedzielę. "Solidarność" przygotowała projekt, eksperci straszą zwolnieniami

 

 

Ograniczenie handlu w niedzielę - z takim projektem obywatelskim wyszedł Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Zakaz handlu nie obejmowałby m. in. aptek, stacji benzynowych, kiosków, sklepów z pamiątkami i dewocjonaliami, jak i zakładów opieki zdrowotnej. Eksperci uznali projekt za ekonomicznie absurdalny, gdyż w jego wyniku pracę może stracić nawet trzydzieści pięć tysięcy osób.


- Chcemy, aby niedziela była dla rodziny, aby w tym dniu obywatele naszego kraju, całe rodziny, spędzali czas w inny sposób - mówił Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

x-news.pl
Czytaj także
Polecane galerie
rebe
217.99.254.* 2016-08-12 17:26
duda zostałeś wydudkany z emeryturami. wiec odwal sie od sklepow.
wiesiek525
185.38.224.* 2016-08-09 14:19
Panie Dudo w mojej ocenie spowoduje to zwolnienia pracowników. Co im pan wtedy powie? Należy raczej walczyć o to aby za niedzielę byli dobrze/zgodnie z prawem wynagradzani/. No i niech pan namawia Polaków aby nie robili zakupów w niedzielę. Jeśli kupują to widocznie mają z jakiegoś powodu taką potrzebę.
syzyf
89.73.242.* 2016-08-09 14:17
Obawiam się,że pracownicy sklepów zamkniętych w niedziele nie będą tym zachwyceni.Zyskają wprawdzie wolny dzień,ale stracą część zarobku a może nawet możliwość pracy.Właściciele sieci handlowych nie będą potrzebowali tak dużej liczby pracowników i dlatego część z nich zostanie zwolniona.Czy to będą ci najbardziej zadowoleni z wolnych niedziel?
Zobacz więcej komentarzy (513)