Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ordynacja podatkowa. Skarbówka zablokuje ci konto, a ty nie będziesz się mógł odwołać

79
Podziel się

Nie będzie można zaskarżyć decyzji szefa krajowej Administracji Skarbowej o blokadzie rachunku w banku albo SKOK-u na 72 godziny. Taką zmianę zakłada nowelizacja Ordynacji podatkowej, za którą w ubiegłym tygodniu zagłosował Sejm.

Rząd szykuje nowe twarde przepisy
Rząd szykuje nowe twarde przepisy (PORTRAIT IMAGES ASIA BY NONWARIT, Shutterstock)
bEgxahiZ

To jedna z kluczowych zmian w ordynacji - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna". Co więcej, banki będą informowały o blokadzie z opóźnieniem, na wniosek przedsiębiorcy - dopiero, kiedy zablokowane zostaną wszystkie konta danego podmiotu - po, żeby nie przelał pieniędzy na inne konto.

Dlaczego nie będzie można odwołać się od decyzji o trzydniowej blokadzie? Wiceminister finansów Paweł Gruza wyjaśniał to w trakcie prac sejmowych nad zmianami w przepisach.

bEgxahjb

Jak argumentował Gruza, gdyby dało się skarżyć taką decyzję do sądu, Ministerstwo Finansów musiałoby ujawniać algorytmy, dzięki którym namierzyło podejrzaną osobę. A ujawnienie algorytmów oznaczałoby, że oszuści mogliby nauczyć się je obchodzić.

Zobacz także: Zobacz też: Skarbówka nie ma litości, kontroluje nawet targi żywności. I wcale nie przestanie

Dopiero jeśli Krajowa Administracja Skarbowa będzie chciała przedłużyć blokadę z trzech dni do trzech miesięcy, podatnikowi będzie przysługiwało prawo do odwołania.

bEgxahjh

Ministerstwo argumentuje to tak, że wówczas nie będzie już musiało już ujawniać algorytmów, a wystarczającym powodem będą przesłanki, by przypuszczać, że zagrożone jest wykonanie zobowiązania podatkowego. a jego szacowana kwota przekracza 10 tys. euro - podaje "DGP".

Gazeta dodaje, że w znowelizowanej Ordynacji podatkowej nie będzie natomiast drugiej kontrowersyjnej zmiany. Banki nie będą musiały codziennie przekazywać fiskusowi numerów IP, z których klienci logują się do swoich kont.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEgxahjC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(79)
Antey
3 lata temu
Komornicy mogą to od kilku lat. Gdzie tu nowość ?
Karol
3 lata temu
Dlaczego mój wpis wyparował? - niewygodny.
Felix
3 lata temu
Niedługo nie będzie czego blokować i komu. Ostatni gasi światło.....
bEgxahjD
ja
3 lata temu
U nas nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kosztami pracy, podatkami. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksi azke „Emery tura nie jest Ci potr zebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Marek
3 lata temu
Bolszewizm powraca wielkimi krokami. To dotknie nie tylko oszustów ale również zwykłych obywateli. Jak ? Ciekawych odsyłam do okresu PRL a konkretnie metod opresyjnego działania finansowego w stosunku do osób podpadających władzy.Dzisiaj taką "broń" dostaje organ znany z ciekawych metod "likwidowania" ludzi niewygodnych. Pozwólcie na to dalej przy kolejnych wyborach , a świat Orwella wyda wam się niewinna bajeczką
...
Następna strona