Notowania

Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy wciąż dostają podrobione listy

Uwaga przedsiębiorcy, oszuści starają się wyłudzić od was pieniądze. Rozsyłają listy, żądając pieniędzy za rejestrację firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Uwaga przedsiębiorcy, oszuści znów starają się wyłudzić od was pieniądze. Rozsyłają listy, żądając zapłaty za rejestrację firmy. Jeśli dostaliście takie wezwanie do zapłaty, wyrzućcie je do kosza.

Nasz czytelnik pan Tomasz przysłał do redakcji WP money.pl skan pisma, jakie otrzymał pod koniec grudnia od CEDGiF, czyli Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm. Już sam tytuł podmiotu może zmylić, bo na pierwszy rzut oka przypomina Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej, czyli państwowy urząd.

Treść listu również wskazuje na pismo z urzędu. Odwołanie do kliku ustaw, nakaz "uregulowania fakultatywnej opłaty w wysokości 295 zł" oraz załączony i wypełniony druk do opłaty rzekomej zaległości. Łatwo dać się zmylić, że koniecznie powinniśmy dokonać zapłaty i tym samym podarować oszustom prawie 300 zł.

Dlatego przypominamy: rejestracja przedsiębiorców w CEIDG (w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) jest całkowicie bezpłatna. Urząd informuje o tym na swojej stronie internetowej wielkim bannerem.

W Polsce funkcjonuje kilka firm, które rozsyłają przedsiębiorcom nakazy zapłaty za wpisanie do rejestrów. Wysyłają je do przedsiębiorców w formie listów i maili. A to jedynie próba wyłudzenia pieniędzy i oszustwa.

Tagi: przedsiębiorca, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-01-2017

klxPytanie pozostaje tylko jedno dlaczego urzędy państwowe na to pozwalają.

05-01-2017

JesusTo nie jest przestępstwo. Ktoś założył firmę, stworzył na swoim komputerze bazę danych i bierze za wpis do niej 300 zł. CEDGiF to nie CEIDG, więc … Czytaj całość

05-01-2017

ReaWysyłający wezwania co chwilę zmieniają adres"firmy" ,ale podają nr kont ,które bardzo łatwo zablokować i naiwnym okradzionym oddać pieniądze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (151)