Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

W ustawie o Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest wszystko, co zapowiadało Ministerstwo Rozwoju. Skutki zmian będzie można ocenić za trzy lata - informuje w piątek "Puls Biznesu".

Ministerstwo Rozwoju przygotowało na niecałych czterech stronach projekt ustawy o Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). W ciągu ostatnich kilkunastu lat było już kilka prób stworzenia instytucji odpowiadającej za promocję gospodarczą, która łączyłaby zadania kilkudziesięciu organizacji. Tym razem zanosi się na sukces.

- Dokument odzwierciedla zapowiedziane wcześniej i częściowo już realizowane działania. Najciekawsze będzie jak agencja zadziała w praktyce - podkreśla Kiejstut Żagun z KPMG.

Zadaniami agencji będą (i już są): promocja eksportu, szczególnie małych i średnich firm, promocja branż, wspieranie napływu inwestycji zagranicznych oraz polskich inwestycji za granicą i w Polsce, a także dostarczanie przedsiębiorcom informacji o rynkach (polskim i zagranicznych), w tym prowadzenie portalu informacyjnego i organizowanie przedsięwzięć informacyjnych i promocyjnych w Polsce i za granicą.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ZQW
2017-03-14 10:48
A jak tam z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi stworzonymi przez Tuska? Istnieją jeszcze?
Karol
2017-03-10 09:15
to może stwórzcie jeszcze ze 300 agencji i każdy będzie miał dobra pracę od 7 do 15 i 13 pensję dodatku?????? JAK SZALEĆ TO SZALEĆ !!!!