Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ministerstwo rozwoju
16.11.2016 10:41

Pakiet "100 zmian dla firm" w Sejmie. Jakie ułatwienia zawiera?

Przepisy pakietu mają tez ułatwić samo prowadzenie działalności gospodarczej poprzez usunięcie niektórych obostrzeń, m.in. w prawie budowlanym i technicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

To rozwiązania, które mają ułatwić życie przedsiębiorcom i przyczynić się do przyspieszenia wzrostu gospodarczego. W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy wprowadzającej pakiet "100 zmian dla firm", zapowiadany od dłuższego czasu przez Ministerstwo Rozwoju.

Jego szczegółowe założenia przedstawił podsekretarz stanu w resorcie, Mariusz Haładyj. Pakiet ma sprawić między innymi, że relacje między państwem a obywatelem będą bardziej przyjazne. Przewiduje m.in. zmiany w systemie kontroli działalności gospodarczej - w myśl jego zapisów służby przed podjęciem kontroli będą musiały przeprowadzić analizę ryzyka i ustalić prawdopodobieństwo naruszenia przepisów przez firmę, tak by docelowo obniżyć liczbę kontroli u uczciwych przedsiębiorców.

Przepisy pakietu mają tez ułatwić samo prowadzenie działalności gospodarczej poprzez usunięcie niektórych obostrzeń, m.in. w prawie budowlanym i technicznym. Wśród propozycji są też preferencje dla małych przedsiębiorców - zgodnie z pakietem obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ustalania regulaminu pracy i wynagrodzeń ma powstawać dopiero przy zatrudnianiu 50 osób, a nie jak obecnie - 20. Pakiet ma także pozwalać na łatwiejszą sukcesję jednoosobowych firm.

Na rozpoczynającym się jutro kongresie 590 w Rzeszowie ma zostać zaprezentowana tak zwana konstytucja dla biznesu, także zawierająca ułatwienia dla przedsiębiorców m.in. zapisy gwarantujące przyjazną dla firm interpretację prawa.

Tagi: ministerstwo rozwoju, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2016

analitykJak się nie ma żadnego opracowanego programu rozwoju gospodarczego to się operuje sloganami bez pokrycia. Żenada.

Rozwiń komentarze (1)