Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
12.06.2007 18:44

Państwo będzie mogło zarządzać prywatnymi firmami?

Możliwość wprowadzenia zarządów komisarycznych do firm - także prywatnych, przewiduje projekt ustawy o bezpieczeństwie narodowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak wyjaśnia szef BBN Władysław Stasiak, nowa ustawa ma być aktem, który złączy w jedno dotychczasowe uregulowania. Będzie też całościowo i długofalowo planować szeroko pojęte bezpieczeństwo kraju.

Minister powiedział, że ta ustawa będzie dawała podstawę do rzetelnej i uczciwej oceny tego, jakie są zasoby państwa polskiego pod względem bezpieczeństwa narodowego. Według Władysława Stasiaka, rządzący nie wiedzą teraz czym dysponują, mają słabe albo nie do końca rzetelne informacje.

Jednym z nowatorskich rozwiązań będzie możliwość wprowadzenia zarządów komisarycznych do firm - także prywatnych. Władysław Stasiak zapewnia, że taki zarząd będzie mógł wejść do przedsiębiorstwa tylko w wyjątkowych sytuacjach.

"Zarząd komisaryczny to jest koło ratunkowe dla państwa i dla całego społeczeństwa" - zaznaczył szef BBN-u. Władysław Stasiak dodał, że jeżeli ktoś przestanie wykonywać swoje obowiązki w sektorach przedsiębiorstw strategicznych, to może liczyć się z komisarzem.

Projekt przewiduje, że co trzy lata będzie organizowany wielki, narodowy przegląd strategiczny. Wszelkie instytucje - od wójta po ministra - będą sprawdzać, w jaki sposób są przygotowane do kryzysowych, niecodziennych sytuacji. Jak zapowiedział minister Stasiak - nie obędzie się bez wysiłku - ponieważ przewidziano także ćwiczenia w ramach bezpieczeństwa narodowego RP.

BBN planuje skierować projekt ustawy do Sejmu po wakacjach.

Tagi: firma, przedsiębiorca, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz