Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawa konsumenta
23.05.2012 08:25

Parlament Europejski chce zmian w prawie ochrony konsumenta

Z myślą o lepszej ochronie najsłabszych konsumentów, posłowie opowiedzieli się za wzmocnieniem prawa dającego możliwość wycofania się z umowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(San Jose Library/CC/Flickr)

PE wezwał Komisję Europejską i państwa członkowskie do opracowania strategii monitorowania zagrożeń, na jakie narażeni są najsłabsi konsumenci. Dzięki takiej strategii będzie można lepiej chronić ich prawa. Chodzi o dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne i starsze.

Z myślą o lepszej ochronie najsłabszych konsumentów, posłowie opowiedzieli się za wzmocnieniem prawa dającego możliwość wycofania się z umowy w przypadku gdy dostawca lub sprzedawca nie dopełni powinności uczciwego i pełnego poinformowania klienta o zawieranej transakcji.

Zalecili też, by świadczący usługi miał obowiązek przekazywania tych informacji w sposób jasny i zrozumiały. Zdaniem jednej z posłanek, raport kładzie zdecydowany nacisk na prawa konsumenckie oraz uczciwą informację jaką klient powinien otrzymać. Raport zwraca między innymi uwagę na gry komputerowe, które tak absorbują młodych ludzi, że zapominają o rosnących rachunkach.

Praktyki do zachęcania klientów bez przypominania o kosztach powinny być zdaniem posłów zabronione. Inny problem to podawanie przez firmy nieścisłych informacji o produktach. Według Komisji Europejskiej aż 70 procent firm stosuje takie praktyki.

Czytaj więcej w Money.pl
Bank zapłaci za niewpuszczenie do toalety Największy polski bank, musi przeprosić klienta i zapłacić mu za niewpuszczenie do toalety.
Deweloperzy mają nowy pomysł na zyski Firmy budujący mieszkania, chcę je teraz wynajmować. Ma to rozruszać branżę.
Tak sprzedają się najdroższe wina świata Dobra passa wielkich domów aukcyjnych organizujących sprzedaż najdroższych win na świecie trwa w najlepsze. Czy padną nowe rekordy?
Telekomunikacyjny gigant ogłasza wyprzedaż Grupa chce sprzedać część nieruchomości: biurowych, handlowych, magazynowych i mieszkaniowych.
Tagi: prawa konsumenta, sprzedaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, wiadmości, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz