Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sky club
09.07.2012 11:27

Pawlak chce przykręcić śrubę biurom podróży

Po aferze ze Sky Club, wicepremier proponuje zaostrzenie przepisów dotyczących touroperatorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Należy się zastanowić nad wprowadzeniem obowiązku publikacji kwartalnych raportów finansowych przez biura podróży - uważa Waldemar Pawlak. Zdaniem wicepremiera, poprawiłoby to bezpieczeństwo turystów. *

Zapytany o komentarz po zeszłotygodniowej upadłości Sky Club, wicepremier dodał, że warto też rozważyć mechanizmy lepszego ubezpieczenia biur podróży. Wskazał jednak na to, że mogłoby to spowodować wzrost cen wycieczek.

Zdaniem ministra gospodarki, w przypadku publikacji kwartalnych raportów finansowych, klienci biur podróży mieliby możliwość sprawdzenia kondycji finansowej biura, w których chcą wykupić wycieczkę._ - Tak jak spółki giełdowe maja taki obowiązek, być może powinno się go wprowadzić w przypadku firm turystycznych. Wówczas z tego typu raportów, byłoby widać jak wygląda sytuacja firm - _powiedział Pawlak.

Zdaniem wicepremiera sprawa Sky Clubu to temat na solidne dziennikarskie śledztwo. _ - Tam są warte uwagi rozgrywki miedzy przedsiębiorcami, właścicielami różnych spółek - _ powiedział Pawlak.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i politycy SLD zgłosili prokuraturze doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sky Club. Zdaniem marszałka województwa Adama Struzika firma działała na niekorzyść swoich klientów i wprowadziła ich w błąd, co nosi znamiona przestępstwa. Leszek Miller uważa natomiast, że do upadku firmy mogło dojść w sposób świadomy i celowy. Złożono wniosek o upadłość; Sky Club: jest nam przykro Pierwsi klienci Sky Club wracają do kraju

Zawiadomienie skierowane zostało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Według Struzika, głównym zarzutem pod adresem Sky Clubu jest doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów biura.

Touroperator Sky Club, który organizował wyjazdy pod marką własną oraz Triady, złożył w ubiegła środę rano do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Wówczas za granicą było ok. 4,7 tys. klientów biura. Do Polski sprowadził ich mazowiecki urząd marszałkowski. Urząd wystąpił do ubezpieczyciela biura o wypłatę 4 mln zł zaliczki z gwarancji ubezpieczeniowej. Cała kwota gwarancji to 25 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawnił, kiedy klienci Sky Club wrócą do kraju Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik z polskimi służbami dyplomatycznymi, od trzech dni ściągają turystów do kraju.
Turyści wściekli, będą dochodzić swoich praw Tymczasem szefowie upadłego touroperatora Sky Club nie obawiają się postępowania prokuratorskiego.
Oto sposób, aby łatwiej odzyskać pieniądze od biura podróży Klienci, oprócz odszkodowania, mogą domagać się także zadośćuczynienia za zmarnowany urlop.
Tagi: sky club, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz