Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatek handlowy
06.10.2016 06:23

Podatek handlowy oddala się? "Nie ma ciśnienia, by dalej to ciągnąć"

Urzędnicy zdają sobie sprawę, iż opracowanie nowej ustawy o podatku, który zapewni dochody do budżetu, zadowoli Komisję Europejską i zostanie zaakceptowany przez handlowców jest właściwie niemożliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Ministerstwo Finansów straciło zapał do przygotowania nowej wersji daniny, jaką miałyby płacić sklepy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Powołując się na dobrze poinformowane źródła rządowe, dziennik pisze, że urzędnicy zdają sobie sprawę, iż opracowanie nowej ustawy o podatku, który zapewni dochody do budżetu, zadowoli Komisję Europejską i zostanie zaakceptowany przez handlowców jest właściwie niemożliwe.

Zdaniem rozmówcy "DGP", w ministerstwie "nie ma ciśnienia, by dalej to ciągnąć" a wicepremier Mateusz Morawiecki, który od tygodnia kieruje tym ministerstwem, też nie zadeklarował, że podatek handlowy jest priorytetem.

Ryzyko, że podatek w zmodyfikowanej wersji znów zakwestionuje KE jest duże.

W 2017 roku fiskus miał uzyskać z podatku handlowego 1,2 mld zł.

Tagi: podatek handlowy, wiadomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2016

thebergPobożne Wasze życzenia. Zrobią podatek od powierzchni tak żeby było ok z Brukselą i szlaban w niedzielę dla marketów i galerii handlowych.

06-10-2016

witoKasa jest pusta, więc szukają jej gdzie się da. Podniosą nam podatki lub sfinansują swoje programy plus długiem, który będziemy musieli spłacić my - … Czytaj całość

06-10-2016

logoddala się bo myślą że jak podpiszą CETA to dostaną te pieniądze które zaplanowali. I przestało mnie już dziwić dlaczego wszystkie wyliczenia dochodów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)