Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy celem hakerów. Eksperci ostrzegają właścicieli

32
Podziel się:

Polskie firmy stały sie celem masowego ataku - ostrzega serwis Niebezpiecznik. Przestępcy próbuja dostać się do sieci internetowych firm odgadując hasła. Próbuja się logować i jako "administrator", i jako "kadry", i jako "Joanna".

Polskie firmy celem hakerów. Eksperci ostrzegają właścicieli
(The Hacker © lassedesignen - Fotolia)
bEIFfQdh

Polskie firmy stały sie celem masowego ataku - ostrzega serwis Niebezpiecznik. Przestępcy próbuja dostać się do sieci internetowych firm odgadując hasła. Próbują się logować i jako "administrator", i jako "kadry", i jako "Joanna".

O próbach ataku na polskie przedsiębiorstwa wiadomo dzięki zgłoszeniu jednego z czytelników portalu. Pracuje w firmie obsługującej polskie spółki właśnie pod kątem bezpieczeństwa IT. Od pewnego czasu zauważył zmasowane próby dostania się do wewnętrznych sieci. W jaki sposób działają przestępcy? Próbują dostać się do systemu przez tzw. protokół RDP.

Co to jest? W najprostszych słowach, to usługa pozwalająca na podłączenie zdalnego pulpitu. Bardzo często jest wykorzystywana do zdalnego wykrycia co u użytkownika nie działa i naprawienie tego bez konieczności przyjeżdzania do klienta. I właśnie tę drogę upatrzyli sobie hakerzy. Skanują sieci firmowe właśnie w poszukiwaniu tych usług i próbują wejść.

bEIFfQdj

Czytelnik Niebezpiecznika donosi, że na liście kont, do których z automatu ktoś próbuje się dostać są: administrator, kadry, biuro. Przestepcy próbują też dostać się do kont imiennych - liczą, że ktoś faktycznie ma login: Joanna, Jan, Darek.

Co się dzieje, gdy taka próba się powiedzie? Najczęściej dane na komputerze są szyfrowane i pojawia się żądanie opłacenia okupu. Jak obiecują przestępcy - po zapłacie wszystko będzie odblokowane. Często jednak tak się nie dzieje.

Niebezpiecznik radzi, by postawić na mocne hasła. Z kolei część sprzętu po prostu odłączyć od wspomnianej już usługi. To zadanie dla administratorów sieci.

bEIFfQdK
wiadomości
baza wiedzy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
kolo
4 lata temu
Mniemam że Niebezpiecznik temu zaradzi. Należy tylko się zapisać i wnieść stosowną opłatę. Czy TAK.??????
Mariusz
4 lata temu
Od 1992 roku korzystam z internetu jak jeszcze był siecią akademicką .Wżyciu nie widziałem wirusa i antywirusa .Komputer odpalam z płyty LiveDVD .Nie używam systemów operacyjnych dyskowychA mam własną prywatną sieć komputerową
Piotr
4 lata temu
Pojawiło się wiele rad pasjonatów komputerowych, i jest to odruch pozytywny i godny naśladowania. Natomiast nie rozumiem komentarzy nawiedzonych i...ów. Czemu mają służyć wtręty nie związane z artykułem, epitety i prymitywne odzywki.
bEIFfQdL
mariusz
4 lata temu
No jak ktoś ma na zewnątrz wystawionego rdp-a to to nie jest atak tylko głupota. Przecież wystawienie czegokolwiek w świat po porcie 3389 za 3 sekundy skutkuje zmasowanym skanem . Ale jak się zatrudnia informatyka domowego to tak jest
Miki
4 lata temu
Tusk już prawie zniszczył Polskę,ten sprzedawczyk jeszcze za to zapłaci!
...
Następna strona