Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy reżyserują swoje bankructwa?

0
Podziel się:

Z 700 firm, które zbankrutowały w zeszłym roku, ponad 600 mogło upaść w fikcyjny sposób.

Polskie firmy reżyserują swoje bankructwa?
(alonzo76ok/CC/Flickr)

Z siedmiuset firm, które zbankrutowały w zeszłym roku, ponad sześćset mogło upaść w fikcyjny sposób - biją na alarm ekonomiści.

O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Prognozy mówią, że w 2010 roku zbankrutuje półtora tysiąca firm. Zdaniem profesor Elżbiety Mączyńskiej ze Szkoły Głównej Handlowej, większość z nich będzie wyreżyserowana, a uśmierca się przedsiębiorstwa, które mogłoby funkcjonować. Inni rozmówcy gazety są bardziej ostrożni w szacunkach, potwierdzają jednak, że dotyczy to połowy przypadków upadłości. Problem potwierdzają też przedstawiciele biznesu- ubezpieczyciele kredytu kupieckiego i firmy windykacyjne.

Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego że właściciele chcą w ten sposób uciec od bagażu długów. Bankruci spłacają tylko część zobowiązań albo nie robią tego w ogóle. Zdarza się również, że po prostu zagarniają pieniądze swoich klientów. W tym roku fala bankructw może dotknąć firmy, które dostały dotacje unijne. Będą one kontrolowane jak wykorzystały środki - czytamy w gazecie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)