Notowania

prawo
30-05-2018 (15:07)

Pracownia Liderów Prawa - oto pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości dla młodych prawników

Najpierw była reforma prokuratury, potem doszło do zmian w sądownictwie. Dalszą częścią tego planu jest edukacja młodych prawników. Pomóc ma w tym Pracownia Liderów Prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(belenox)
Nabór do PLP właśnie się rozpoczyna. Ministerstwo Sprawiedliwości liczy, że wykształci tam prawnicze elity.

- Polska potrzebuje wszechstronnie wykształconych prawników, którzy będą pełnili nie tylko funkcje wykonawcze i usługowe, ale będą również propagować oraz rozwijać kulturę prawną. Potrzeba prawniczych elit, które realizować będą w swojej codziennej pracy etos służby publicznej – wylicza dyrektor Instytutu Wymiarów Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.

Mowa o projekcie pod nazwą Pracownia Liderów Prawa, pod patronatem ministra sprawiedliwości.

Nabór do PLP właśnie się rozpoczyna. W Pracowni będą prowadzone zajęcia w zakresie prawa, administracji publicznej oraz gospodarki.

* Użytkownicy wieczyści a prawo własności *

**

**

Według ekspertów Instytutu edukacja leży u podstaw zmian, których realizację wziął na siebie resort sprawiedliwości. Najważniejsze z nich to przepisy umożliwiające surowe karanie nadużyć związanych z podatkiem VAT. Dzięki stopniowej likwidacji tzw. luki vat-owskiej udało się sfinansować programy społeczne, które wprowadzono w ostatnim czasie. Wiele polskich rodzin odczuło też działanie nowych przepisów, które ukróciły bezkarność osób unikających płacenia alimentów.

Zmiany pozwoliły także na skuteczniejszą walkę z zorganizowaną przestępczością i lepszą pracę kierowanej przez wiceministra sprawiedliwości komisji weryfikacyjnej.

Skutecznym narzędziem okazały się również kasacje składane w imieniu obywateli do Sądu Najwyższego. Aż 60 proc. z nich zakończyło się sukcesem.

W dotychczasowych edycjach PLP, które składały się z Programu Głównego, Programu Student oraz Programu Praw Człowieka, wzięło udział już prawie 200 uczestników.

Tagi: prawo, wiadomości, baza wiedzy, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-05-2018

mecenasi Jaki i Kempajednak Polska to glupi kraj.

30-05-2018

Typ spode łbaJak trzeba mieć zwyrodniały kręgosłup moralny i klepać brednie o kulturze prawnej jednocześnie pracować dla rządu który ma gdzieś elementarne zasady … Czytaj całość

30-05-2018

asdElity? raczej pachołków ktorzy beda klepali co Kaczka lub Ziobro powie

Rozwiń komentarze (47)

Wybrane dla Ciebie