Notowania

wiadomości
22.07.2016 06:37

Prawnicy rządu przeciw dzikiej konfiskacie firm. Kontrowersyjny pomysł resortu sprawiedliwości

Łamanie konstytucji, zbyt srogie represje, karanie uczciwych ludzi - takie zarzuty prawnicy kancelarii premiera wysuwają wobec pomysłów resortu sprawiedliwości. "Puls Biznesu" pisze o projekcie zakładającym konfiskatę majątków firm oraz osób fizycznych. Nawet bez wyroku skazującego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

.

Jak czytamy w dzienniku, dokument Ministerstwa Sprawiedliwości dokładnie przeanalizowali prawnicy z Rady Legislacyjnej przy kancelarii premiera. Ich opinia jest miażdżąca i potwierdza obawy i krytyczne oceny przedstawione przez Radę Przedsiębiorczości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Rządowi prawnicy zaznaczyli, że idea odbierania majątków zdobytych w drodze łamania prawa jest słuszna, jednak poważne wątpliwości natury konstytucyjnej i kontrowersje budzą zaproponowane środki. Chodzi na przykład o powołanie zarządcy przymusowego, który nie wiadomo, jak długo będzie mógł działać i czyje interesy ma reprezentować. Obawy budzi też zamrażanie majątków firm.

Tagi: wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2016

aarząd ??? komuna i bolszewia nie polski rząd!!!!

22-07-2016

asbale sie zacznie masakra, ino szybko rejestrowac firmy w Czechch a majatek w Polsce wrzucic na spolke SA na okaziciela lub cypryjska z powiernikiem i … Czytaj całość

22-07-2016

qwertKruk krukowi oka nie wykole.

Rozwiń komentarze (5)