Notowania

wiadomości
26.09.2018 12:14

Prawo nie nadąża za technologią? Money.pl zaprasza na debate

"Czy Państwo nadąża za zmianami technologicznymi. Jak złe prawo może blokować rozwój innowacji?" - na ten temat w debacie money.pl będą dyskutować przedstawiciele startupów, eksperci podatkowi i prawnicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe ABB)

Czy dziś można bez przeszkód w Polsce jechać teslą na autopilocie? Raczej nie. Choć samochodu autonomiczne na szeroką skalę są już testowane w wielu krajach, to nadal są prawną niszą. Nie wiadomo kto ma w takim wypadku odpowiadać na przykład za ewentualny wypadek.

Podobne pytania można stawiać przy robotach. Czy należeć będzie się im w przyszłości podmiotowość prawna?

Biznes z prawem niedostosowanym do dzisiejszych realiów ma na co dzień. Firmy wynajmujące auta na minuty nie wiedzą czy powinny zostawiać w środku dowód rejestracyjny czy nie. Z jednej strony prawo obliguje do jego posiadania, z drugiej może to być niebezpieczne dla firmy.

Podobne problemy ma branża tytoniowa. W prawną niszę trafiły urządzenia do podgrzewania tytoniu. Nie są to papierosy, są od nich mniej trujące, ale z drugiej strony firmy nie mogą o tym informować.

Między innymi na takie tematy będziemy chcieli porozmawiać w debacie money.pl "Czy Państwo nadąża za zmianami technologicznymi. Jak złe prawo może blokować rozwój innowacji?". Uczestnikami będą niezależni eksperci podatkowi i gospodarczy specjalizujący się w problematyce mikro i makroekonomicznej. Zapraszamy już w październiku.

Tagi: wiadomości, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-09-2018

dyzioinnowacje, zmiany technologiczne - to wszystko jest potrzebne i wręcz pożądane. Oprócz kwestii dopasowania obowiązującego prawa, znacznie bardziej … Czytaj całość

27-09-2018

KonkurencjaMacie błąd ortograficzny w tytule

03-10-2018

6 sążni mułuJeżeli każde nowe zjawisko, wymaga poluzowania prawa aby zaistniało, to obroża na szyjach jest już zaciśnięta na ostatnią dziurkę.

Rozwiń komentarze (4)