Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
recykling w polsce
15.03.2013 07:10

Recykling baterii na nowych zasadach?

Resort środowiska wysłuchał firm utylizujących baterie i akumulatory. Jednak wbrew wcześniejszym założeniom nie otworzy rynku, a zaostrzy przepisy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NIOSH/CC/Flickr)

*Resort środowiska wysłuchał firm utylizujących baterie i akumulatory. Jednak wbrew wcześniejszym założeniom nie otworzy rynku, a zaostrzy przepisy - pisze _ Puls Biznesu _. *

Ministerstwo Środowiska próbowało zmienić ustawę o bateriach i akumulatorach. Resort chciał skorygować przepisy, dostosowując je do unijnych regulacji. Zliberalizowane prawo miało otworzyć rynek recyklingu dla nowych firm.

Recyklerzy już działający w branży podnieśli alarm. Argumentowali, że dopuszczenie do przerobu baterii i akumulatorów w wielu rozdrobnionych zakładach pozwoli na rozwój szarej strefy oraz spowoduje degradację środowiska. Ich zdaniem, nowe firmy odzyskiwałyby tylko cenny ołów, nie dbając o inne niebezpieczne substancje.

Poparło ich Ministerstwo Gospodarki. Apeli wysłuchał też resort środowiska i postanowił zaostrzyć przepisy. Teraz zużyte baterie mają być przetwarzane wyłącznie na terenie jednego zakładu przetwarzania, prowadzącego również recykling ołowiu i jego związków oraz tworzyw sztucznych, a także prowadzącego unieszkodliwianie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak chcą poprawić efektywność przemysłu Chiński rząd zamierza wprowadzić szereg narzędzi finansowych w celu poprawy efektywności przemysłu wykorzystującego surowce uzyskane z recyklingu.
Toyota chce usuwać wraki aut w Rosji Japoński koncern chce wybudować zakład recyklingu aut pod Moskwą.
Chiny płacą za każdy telewizor. Zobacz, ile Od 1 lipca w funduszu gromadzone będą opłaty od producentów i importerów na koszty recyklingu tych wyrobów.
Tagi: recykling w polsce, recykling, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz