Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma wadium. Co zostało z zapowiedzi?

0
Podziel się:

Urząd Zamówień Publicznych wycofał się z wykreślenia z ustawy przepisów o zatrzymywaniu wadium.

Reforma wadium. Co zostało z zapowiedzi?
(greg801/iStockphoto)

Urząd Zamówień Publicznych wycofał się z wykreślenia z ustawy przepisów o zatrzymywaniu wadium.

W zamian proponuje procedurę, która nie zadziała - pisze _ Puls Biznesu _. Jacek Sadowy, szef Urzędu Zamówień Publicznych, miał wykreślić z ustawy szkodliwe przepisy o wadium. Właśnie się z tego wycofuje - czytamy w gazecie.

Teraz proponuje deregulację, czyli odformalizowane postępowanie, w którym przepadek wadium będzie groził tylko temu wykonawcy, którego oferta będzie najkorzystniejsza, a który nie złoży on kompletu wymaganych dokumentów. Nowy pomysł ma jeden mankament - procedura nie będzie obowiązkowa. Dlatego, zdaniem ekspertów, stanie się martwym prawem.

Środowisko biznesu jest przekonane, że wycofanie się z reformy jest przejawem strachu. Poza tym, z interesem przedsiębiorców wygrała wygoda urzędników. Tak twierdzi Marek Kowalski z PKPP Lewiatan. Tłumaczy, że ze strachu przed tłumaczeniem się, a także z chęci dalszego zatrzymywania wadiów, urzędnicy nie zdecydują się na nowe rozwiązanie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Mam Pomysł na Biznes". Startuje konkurs Ruszyła piąta edycja konkursu na najlepszy biznesplan Mam Pomysł na Biznes w ramach programu Młodzi w Łodzi.
Własny biznes? Oto dziewięć kroków do niego Najważniejszy jest pomysł i biznes plan. Nie sposób jednak pominąć formalności. Podpowiadamy, jak rozpocząć własny biznes.
Rozdają pieniądze. 60 tys. zł dla najlepszych 60 tysięcy złotych na własny biznes - taka sumę chce przeznaczyć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dla autora najlepszego biznesplanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)