Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort będzie szukał pirackich programów

0
Podziel się:

Inspektorzy kontroli skarbowej zaczną sprawdzać legalność oprogramowania komputerowego w firmach

Resort będzie szukał pirackich programów
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)
bEDQvwrp

W poniedziałek inspektorzy kontroli skarbowej zaczną sprawdzać legalność oprogramowania komputerowego w firmach - poinformowała rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. W styczniu i w lutym kontrolerzy sprawdzali kasy fiskalne - wystawili 7134 mandaty.

Dróżdż powiedziała, że planowane kontrole wynikają z nowych uprawnień inspektorów - od stycznia tego roku do zadań urzędów kontroli skarbowej należy wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej.

Rzeczniczka poinformowała, że podczas akcji, która ma potrwać do końca marca, inspektorzy zwrócą szczególną uwagę na naruszenia prawa autorskiego, zwłaszcza na nielegalne posługiwanie się oprogramowaniem komputerowym przez przedsiębiorców.

bEDQvwrr

_ - Przedmiotem zainteresowania kontroli skarbowej stanie się obszar prawa własności intelektualnej, w którym szczególnie często mamy do czynienia z naruszeniami przepisów _- dodała.

Podkreśliła, że kontrole oprogramowania są elementem działań fiskusa mających na celu zwalczanie _ szarej strefy _ w gospodarce. _ Pośrednio mogą wpłynąć na zwiększenie wpływów do budżetu z tytułu zobowiązań podatkowych _ - zaznaczyła Dróżdż.

Tymczasem resort podsumował zimową akcję kontroli kas i fiskalnych i wydawania paragonów. Z danych MF wynika, że od 15 stycznia 2011 r. do 28 lutego 2011 r. wystawiono 7 tys. 134 mandaty karne w łącznej kwocie 1 mln 606 tys. 838 zł.

_ -- Dążymy do tego, aby wydawanie paragonu było powszechne i stanowiło normę. Jest to również filar tworzenia warunków uczciwej konkurencji, dlatego nie ilość wystawionych mandatów jest najważniejsza, ale uświadomienie klientom i sprzedawcom wagi rzetelnej ewidencji sprzedaży _ - podkreśliła rzeczniczka.

bEDQvwrx
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t83244.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;chce;kontrolowac;konglomeraty;finansowe,70,0,656966.html) Unia chce kontrolować "konglomeraty finansowe" To kolejna koncepcja mająca bronić Europę przed kryzysami finansowymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t95322.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nik;bada;organizacje;wizyt;panstwowych,242,0,793074.html) NIK bada organizację wizyt państwowych Kontrola ma związek z katastrofą smoleńską, a jej wyniki nie zostaną w pełni upublicznione.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t90772.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-i-badania/facebook-i-youtube-najniebezpieczniejsze-dla-firm-19475) Firmy tracą. Wszystkiemu winien Facebook? Co trzeci przedsiębiorca stracił pieniądze przez wyciek danych na Facebooku.
bEDQvwrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)