Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Rząd szuka rozwiązania problemu zatorów płatniczych. Będą nowe zasady

14
Podziel się:

W Polsce 120-dniowy termin płatności jest standardem, a nie wyłomem. Mimo że zgodnie z prawem może to być 60 dni z możliwością wydłużenia. Ale małe firmy boją się upominać o płatności u swoich dużych partnerów, bo mogą przez to stracić jedynego kontrahenta.

Rząd szuka rozwiązania problemu zatorów płatniczych. Będą nowe zasady
(Piotr Jedzura/REPORTER)

W Polsce 120-dniowy termin płatności jest standardem, a nie wyłomem. Mimo że zgodnie z prawem może to być 60 dni z możliwością wydłużenia. Ale małe firmy boją się upominać o płatności u swoich dużych partnerów, bo mogą przez to stracić jedynego kontrahenta. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy szukać rozwiązania, bo to nie jest proste – mówi minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz w programie „Money. To się liczy”.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
hahaha
6 lat temu
"Rząd szuka rozwiązania problemu zatorów płatniczych." To rząd i jego skarbówka jest głównym problemem zatorów płatniczych. Nie dostałem kasy a jak nie zapłacę podatków od tej kasy to gorzej niż KGB i gestapo razem, więc też nie płacę, żeby w ogóle funkcjonować.
pelse
6 lat temu
RZĄDZIE, MINISTRO - Płatność w ciągu , np. 7-u dni - bez odsetek, powyżej 7-u dni OBLIGATORYJNE odsetki , jak od kredytu, np 25%. Po 60-u dniach OBLIGATORYJNA EGZEKUCJA .
xyz
6 lat temu
Z drugiej strony opieranie swojego biznesu o zaledwie jednego klienta jest z deczka ryzykowne.
Yaro
6 lat temu
Jeżeli rząd wprowadził odwrócony vat po to by przygarnąć wcześniej pieniądze to logiczny powinien być następny krok dla najmniejszych przedsiębiorców czyli wymagalność vatu po uregulowanej fakturze. A na razie to wygląda to tak że rząd tylko robi dla siebie pod górnolotnymi hasłami że to dla biznesu.
Jan
6 lat temu
Niech rząd nakaże wielkim płacić po 30 dniach jak u siebie,a nie po 120 dniach jak w Polsce i to wystarczy.