Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorcy
16.06.2010 06:34

Rząd lekceważy przedsiębiorców

Organizacje biznesowe są rozczarowane brakiem reakcji na ich apele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alonzo76ok/CC/Flickr)

Organizacje biznesowe są rozczarowane brakiem reakcji na ich apele, by państwo przestało być wrogiem przedsiębiorców. Na apel przedsiębiorców dotychczas odpowiedziało tylko Ministerstwo Sprawiedliwości.

W marcu podczas konferencji z udziałem środowisk prawniczych przedsiębiorcy zaapelowali do premiera, ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, sędziów i prokuratorów o zaprzestanie _ polowania na nich z nagonką _ - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Sformułowany został wówczas jedenastopunktowy apel, w którym polski biznes domaga się uregulowania postępowań organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości przeciwko przedsiębiorcom.

Po trzech miesiącach na apel odpowiedział tylko wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Wrona. W piśmie wymienił głównie rozwiązania prawne już wprowadzone w życie oraz te dopiero planowane, które mają odpowiadać na wnioski tych organizacji.

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski ocenia, że to odpowiedź w stylu spychologii urzędniczej. Dodaje, że oczekiwał zaproszenia do wspólnej pracy. Business Centre Club przyznaje, że nie liczył nawet na taką odpowiedź, a oczekuje nie tyle pism, ile zmiany złych praktyk, które nie powinny mieć miejsca w państwie demokratycznym.

Nie tylko KIG i BCC są rozczarowane poziomem odpowiedzi ministerstwa. Podobne stanowisko zajmują Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Tagi: przedsiębiorcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, wiadmości, msp, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz