Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd planuje kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

0
Podziel się

Chodzi o ułatwienia w nadawaniu NIP i liberalizację koncesji.

Rząd planuje kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców
(endopack/iStockphoto)
bEicectN

Ułatwienia w nadawaniu numeru NIP i liberalizacja w koncesjach - to kolejne zmiany w przepisach, nad którymi pracuje rząd.

Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych. W ramach tej ustawy obywatele będą mogli między innymi przedstawiać oświadczenia zamiast zaświadczeń.

Pełnomocnik premiera do spraw ograniczania biurokracji Adam Jasser podkreśla, że nie są to ostatnie zmiany nad jakimi pracuje rząd. Ministerstwo Fonansów opracowuje uproszczenie w procedurze nadawania numeru NIP. _ - To wraz z ułatwieniami w zakładaniu firmy przez internet pozwoli Polsce wyżej plasować się w międzynarodowych rankingach państw przyjaznych przedsiębiorczości _- uważa Jasser.

bEicectP

Przedsiębiorcy wskazują na zbyt wiele pozwoleń i koncesji, jakie trzeba uzyskać rozpoczynając w Polsce określoną działalność gospodarczą. Adam Jasser tłumaczy, że część z nich można zlikwidować, przede wszystkim chodzi o licencje zawodowe.

Pełnomocnik ma nadzieję, że w ciągu miesiąca rząd przyjmie zarys zmian w tym zakresie.
Ponadto rząd chce wprowadzić między innymi: leasing konsumencki, zmniejszenie opłat za wpis spółki do rejestru przedsiębiorców. Od 1 października 2011 roku będzie można założyć firmę przez internet, pojawią się także ułatwienia w przekształcaniu spółdzielni pracy w spółki prawa handlowego.

bEicecuq
KOMENTARZE
(0)